Життя – це не ті дні, що минули, а ті, що запам’яталися. Кожна людина в своєму житті повинна хоч раз спробувати смак подорожі. Адже подорож дає можливість чудово відпочити і відволіктися від повсякденного побуту, роботи чи навчання. У зв’язку з цим, обов’язково слід відправлятися у мандрівку щоб отримати нові, приємні враження, знайти нових, цікавих друзів. Підводячи підсумки мандрівного життя за 2014 рік, хочеться виділити найяскравіші та найцікавіші події і фоторепортажі.

«БОГРАЧ PARTY» – КУЛІНАРНО-ТУРИСТНЧИЙ ЗАХІД НА ЯВІРНИКУ (26-27.01.2014)

Зима. Карпати. Білі снігові шапки на вершинах гір, смарагдові простори хвойних лісів і блакитне небо над цією безмовністю створюють особливу атмосферу справжнього зимового свята. Хто із нас не мріяв в цей суворий, але такий святковий період, потрапити хоча б на мить у царство справжньої зими? Опинитися у теплому дерев’яному будиночку, дах якого визирає із-за снігових кучугур? Пробивати стежку по пояс в снігу, щоб потім милуватися безкрайнім океаном кришталево-чистого снігу.

Рік 2014 розпочався з кулінарно-мистецького заходу “Бограч PARTY” на хребті Явірник, що на Великоберезнянщині. Формат мандрівки: кулінарно-туристичний. Мета проведення: активний відпочинок на природі та фотосесія зимових Карпат. До того ж ці складові були приправлені смачною та колоритною їжею, в приготуванні якої приймали участь всі учасники походу.

ГОЛЛАНДІЯ – КРАЇНА ТЮЛЬПАНІВ, СИРУ І ВІТРЯКІВ (4-7.04.2014)

Країна тюльпанових полів, химерних старих вітряків і дуже смачного сиру. Тут велосипедів значно більше, ніж жителів. Водночас це місце, де не існує ні заборон, ні обмежень. Ось стереотипи, за якими ховається всім відома країна. Це мальовнича європейська держава, де туристів буває більше, ніж місцевих жителів, називається Нідерланди. Нідерланди – це одна з наймальовничіших держав Західної Європи з незвичайною природою, безліччю замків і стародавніх міст.

Хтось скаже, що Голландія – зовсім невелика і навіть маленька країна. Може це і так, але в Нідерландах можна побачити багато дивовижного: тюльпанові поля, сирні ринки, вітряні млини, канали Амстердаму, шедеври всесвітньо відомих художників, інноваційні технології у використанні водних ресурсів, а також мільйони велосипедів. Про Нідерланди сказано багато захоплених слів, однак повторювати їх не має сенсу, краще один раз приїхати сюди… для того, щоб неодноразово повертатися сюди знову і знову.

ДОЛИНА КРОКУСІВ І ПІДСНІЖНИКІВ НА ПОЛОНИНСЬКОМУ ХРЕБТІ (12-13.04.2014)

Навесні, коли вже земля розбуджена від зимового сну, на узліссях та схилах Карпат можна побачити таку картину: ніби клаптики блакитного весняного неба впали на землю і синіють серед голого віття лісових дерев та сухої трави. Це вступає у свій весняний танок цвітіння тендітний шафран – крокус. В цю мить здається, що одне небо над головою, а друге під ногами. Подекуди поверхня лісового грунту аж променіє ніжною лазуровою синявою. Квітки крокусу з довгою тоненькою трубочкою розміщені на такому короткому квітконосі, що здається ніби вони стирчать із землі.

Також в цей час з’являються перші ніжні, пониклі, наче витончені з найтоншої порцеляни, дзвоникоподібні білосніжні квіти білоцвіту звичайного. Вони перетворюють грунт у лісі на тонку мереживну білу скатертину, яка повідомляє, що надходить радісна пора пробудження природи із зимового сну. Цьогоріч команда фотомандрівників трохи запізно відвідала долину крокусів і первоцвітів. Переважна більшість квітів вже майже відцвіли. Втім це аж ніяк не вплинуло на весняний настрій подорожуючих, які з особливим задоволенням провели два чудових дні в Карпатах.

БАРВИСТІ МАРМАРОСИ: В ОБІЙМАХ ПОЛОНИНСЬКОГО ЛІТА (6-9.06.2014)

Це був незвичайний похід у звичайний період, коли схили гір вкриваються рожевим килимом із рододендрону. Щороку, на початку червня, вже стало доброю традицією відвідувати Мармароський заповідний массив, який дивує в цей час туристів своїми квітковим різноманіттям. Цього разу хотілося вдосталь набутися в горах, надихатися чистим повітрям, непоспішаючи фотографувати і милуватися неповторною гірською природою. Саме для цього було виділено цілих чотири дні! За час перебування в горах погодне різноманіття сприяло нашій фотомандрівці, в результаті чого нам вдалося відзняти багато різноманітного фотоматеріалу.

Мармарош не схожий ні на один інший хребет в Українській частині Карпат. Це виражається в його характерному розчленованому рельєфі з множинними виходами скель. Завдяки цьому, район набуває дещо суворий, але приголомшливо мальовничий вигляд. Це одне з наймальовничіших місць в Карпатах. Команда фотомандрівників запрошує всіх бажаючих здійснити віртуальну фотоподорож до країни Мармурових гір і дивовижних квітів – в обійми полонинського літа!

МЕДОВИЙ ЗАПАХ ЛІТА: РІЗНОТРАВ’Я ВОДОДІЛЬНО-ВЕРХОВИНСЬКИХ КАРПАТ (20-22.06.2014)

Коли потрапляємо в гори, з нами відбувається щось незвичне, схоже на магію або навіть чари. Ми стаємо іншими і повертаємося додому вже не тими, що були до гір. Що ж дають нам гори? Чому вони нас вчать? Яким чином їм вдається керувати нами, глибоко проникаючи в наш розум і душу!? Де шукати відповіді на ці запитання?! Вряд чи це вдасться висвітлити словами… Для цього необхідно пережити і відчути низку емоцій, власними очима побачити кольори і їх відтінки, особисто почути невловимі звуки, відчувши дотик середовища, в якому, здається, зупинився час… Кожного року, на початку червня, Вододільно-Верховинські Карпати вражають туристів своїм флористичним різноманіттям. В цю пору, полонинські плантації високогірних диких квітів наповнюють повітря солодким медовим запахом. А їх різнобарвна і вражаюча палітра – це незабутні миті в житті! Разом з командою фотомандрівників, всіх бажаючих запрошую до квітучої країни незабутніх вражень!

СЛОВАЧЧИНА ТУРИСТИЧНА: ТРЕВЕЛ-ТЕРАПІЯ У ВИСОКИХ ТАТРАХ (28.06-5.07.2014)

Словаччина – чудова країна, яка приваблює туристів своїми гірськолижними курортами, мінеральними джерелами, якісним сервісом та щирою гостинністю. Словаччина межує з Чехією і Австрією на заході, Польщею на півночі, Україною на сході та Угорщиною на півдні. Культура країни дуже багата і сповнена народними традиціями. Мальовнича слов’янська країна, відома величезною кількістю історичних та культурних пам’яток.

Високі Татри – одна з головних природних пам’яток Словаччини. Ці мальовничі гори входять до складу Татранських гір, які є найвищою частиною Карпат. Щорічно близько п’яти мільйонів туристів з усього світу з’їжджаються сюди для того, щоб провести канікули на місцевих гірських курортах, позайматися альпінізмом, та й просто прогулятися високогір’ям. Високі Татри чудові в будь-яку пору року. Велика кількість цікавих заходів і неповторна атмосфера навколишньої природи залишать у Вас незабутні враження і приємні спогади про Словаччину.

РУМУНІЯ ТУРИСТИЧНА: ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ ТРАНСІЛЬВАНІЇ (12-16.08.2014)

Швейцарія Східної Європи – так часто називають Трансільванію за її мальовничі пейзажі з гірськими вершинами, густими лісами і бурхливими річками, печерами, водоспадами і руїнами древніх замків, які нависають над глибокими ущелинами. Само слово «Трансільванія» в перекладі з латинської означає «Залісся», або «Земля за лісами». Стереотип про таємничу країну похмурих руїн і вампірів, створена завдяки роману «Дракула», легко руйнується під час подорожі, де Трансільванія постає Європою в мініатюрі, культура якої створювалася різними народами.

Румунія є одним з найпривабливіших куточків Європи. Країна має вигідне фізико-географічне положення, а її рельєф є значимим і сприятливим у формуванні та розвитку туристичної галузі. Це справді колоритний і мальовничий край. Відверто кажучи, у силу різних причин знаємо ми про цю країну дуже мало, а тому й уяви про неї в більшості з нас досить убогі. В Румунії є багато чого цікавого і пізнавального на що варто подивитись! Тут безліч унікальних природних і рукотворних об’єктів, від споглядання яких просто перехоплює дух.

ФЕЄРИЧНА ОСІНЬ В КАРПАТАХ – СЕЗОН ЯСКРАВИХ ЕМОЦІЙ (10-12.10.2014)

Щороку зустрічати золоту осінь на Вододільному хребті вже стало традицією для фотомандрівників. Адже осінь на Вододільному – це особливе свято душі, коли ти потрапляєш в полон осінніх кольорів і розмаїття фарб. Це дивовижна пора, коли можна на повні груди вдихнути запах сухих трав та опалого листя, а на пожовклих схилах гір смакувати соковитими примороженими ягодами соковитої брусниці. Щоб зрозуміти, що таке осінь в горах, потрібно пережити і відчути цілий ряд емоцій, пропустивши їх крізь себе; власними очима побачити кольори і їх відтінки, особисто почути невловимі звуки, на власній шкірі відчути дотик середовища, в якому, здається, зупинився час…

Це були ті зворушливі і приголомшливі дні, на яких тримається світ, ніколи не повторюючись двічі поспіль. В такі моменти для людини заново відкривається новий світ, сповнений вражень і дивовижних надій. Осінь – сезон яскравих емоцій і змішаних відчуттів. Найбільш суперечлива пора року, в якій сплутуються в клубок людські долі, події, душі і почуття…

ОСІННЯ ПІШКОНЯ: ТАМ, ЗА ТУМАНАМИ… (17-19.10.2014)

Гірські подорожі – це насамперед активний відпочинок, цікаві пригоди, захоплюючі пейзажі та поповнення дефіциту живого спілкування у колі однодумців на лоні мальовничої гірської природи. Та якщо до цього симбіозу додати ще вражаючі фотознімки, то ваша гірська мандрівка стане яскравою та приємною згадкою вам і вашим близьким на довгі-довгі роки. Адже фототуризм надає можливість зазирнути в найпотаємніші та найчарівніші куточки нашої дивовижної планети.

Хребет Пішконя – один з наймальовничіших масивів на Закарпатті. В середині жовтня команда «Подорожуємо та фотографуємо разом» відвідала цей колоритний і неповторний закуток Карпат. Адже Пішконя здатна зачарувати своєю осінньою красою найвибагливішого туриста-романтика. Впродовж трьох днів, осінні Карпати вкотре продемонстрували візитерам свій непростий і примхливий характер. Однак осінні гори завжди приваблювали і приваблюватимуть своєю чарівністю мандрівників, митців і фотографів.


____________________________________________________________________________________________

© Ігор Меліка, 2014  “Подорожуємо та фотографуємо разом”

  • Julia Dike:

    Всюди також була! Поділяю неймовірні відчуття!!!

  • Andrii Deviatov:

    И я там был, мёд/пиво пил… 🙂 Таки здОрово было! Дай Бог в следующем году ещё больше интересных походов/мероприятий!

  • Гарно було. Дякую, Ігорю!

  • Барвистий у вас видався рік! Стільки різних країв і настільки колоритні фото! Розумію, що від кожної подорожі лишилася маса позитивних вражень, та все ж, яка мандрівка запам’яталася найбільше?

  • Igor Melika:

    Віктор Полянко: зізнаюся, що найбільше вразила Трансільванія – подорож Румунією. До цього часу я був в Бухаресті, у місті Констанца (Чорне море) та мав змогу відвідати інші прикордоні містечка. Однак центральна частина країни, а особливо Трансільванські Альпи, вразили мене найбільше! Є де відпочити та на що подивитись!

Залишити коментар