Моя Верховино, гримучі потоки,
Заквітчані луки, вершини високі…
Як скарб в своїм серці я буду леліти
І барви, і шум ваш, і голос трембіти.
Коли потрапляємо в гори, з нами відбувається щось незвичне, схоже на магію або навіть чари. Ми стаємо іншими і повертаємося додому вже не тими, що були до гір. Що ж дають нам гори? Чому вони нас вчать? Яким чином їм вдається керувати нами, глибоко проникаючи в наш розум і душу!? Де шукати відповіді на ці запитання?! Вряд чи це вдасться висвітлити словами… Для цього необхідно пережити і відчути низку емоцій, власними очима побачити кольори і їх відтінки, особисто почути невловимі звуки, відчувши дотик середовища, в якому, здається, зупинився час…
Щоб знайти відповіді на цю низку запитань, потрібно пройти довгий і часом нелегкий шлях. Зрівнятися з хмарами, стати ближче до сонця, відчути пориви свіжого вітру, вдихнути неймовірно чистого повітря, споглядаючи мальовничі пейзажі з висоти пташиного польоту. Все це можна отримати тільки тут, в Горах! І чим вище ти піднімаєшся, тим більше підсилюються і загострюються твої відчуття. Ми приходимо сюди, щоб звільнити душу від турбот і обмежень, вслухатися в те, що скажуть нам Гори…
Кожного року, на початку червня, Вододільно-Верховинські Карпати вражають туристів своїм флористичним різноманіттям. В цю пору, полонинські плантації високогірних диких квітів наповнюють повітря солодким медовим запахом. А їх різнобарвна і вражаюча палітра – це незабутні миті в житті! Разом з командою фотомандрівників, всіх запрошую до квітучої країни незабутніх вражень!
____________________________________________________________________________________________
Фото: © Ігор Меліка, Олена Кошель, 2014 All Rights Reserved
Красивые у нас горы!
Неймовірно! Чудово!
Давно хотела найти тему “опознания” всех цветущих растений. Некоторые знаю, некоторые наз вания выучу благодаря вам! Цветущие долины для глаза женщины вообще как валерьяна для кота 🙂
Благодарю за эстетическое удовольствие! Сами собираемся в те места. И извините за отход от темы, а источники воды на ваших стоянках везде были?
Bagira: про інші карпатські рослини можете дізнатись з фотовизначника.
Стосовно води на стоянках: найбільше джерел – в Панській Долині. Інші джерела на хребті слабенькі, влітку можуть навіть пересихати…
Да.Да!ДА!!! Справочник растений – то, что нужно! Очень удобно расположены фото, отличная идентификация, про качество вообще молчу! Сразу поставила себе в Избранное, буду сама запоминать и своих оболтусов учить, что как называется. А то у них все жёлтенькие цветочки – одуванчики, а все лопушистые – почему-то борщевики 🙂 Кстати, у нас в Харьковской обл. многие тоже растут.
Что касается Панской долины, я себе в план похода выписала, и фото скачала. Но вдруг дождь, туман – это не научный подход. Хотела предложить на форуме Карпат создать каталог источников по районам с координатами GPS (наподобие крымского). Или он уже есть, но я не знаю?
Чудово! Тепер хоч знаю, де можна гарантовано побачити арніку… 😉