Нас розуміють не всі, та ми цим особливо не переймаємося. Це такий собі особливий стиль життя, який, спробувавши одного разу, хочеться «смакувати» ще і ще. Так само, як не передати словами особливе задоволення від натягування сухих, теплих шкарпеток на замерзлі ноги… Від подолання чергової вершини, на яку під час підйому просто не вистачило «міцного» слівця в твоєму лексиконі… Від мимовільного зближення двох незнайомих людей в наметі, коли холод і вітер змушують їх притискатися один до одного в пошуках заповітного тепла…

Одні будуть кивати головами, прокручуючи пальцем біля скроні. Інші будуть кивати головою з усмішкою згадуючи і промовляючи: «А, пам’ятаєш…?». Втім зрозуміло одне – у тебе завжди є, що пригадати, і є те, чого не можна забути! Але найголовніше – це компанія подібних тобі, втомлених, замерзлих, голодних, «божевільних» однодумців, які залишають будинки дивани, офіси, своїх дружин, дітей і йдуть відчути на собі всі принади первісного життя і первісних думок. І якими б втомленими вони не були, у них завжди знайдуться сили для добродушного спілкування і гострого гумору. Ось вона, головна мета походів у гори – перевага душевного комфорту над матеріальним, зміна життєвих пріоритетів, руйнування шаблонів і зсув свідомості! Це вражаюче, часом необхідно і завжди корисно!

Це був незвичайний похід у звичайний період, коли схили гір вкриваються рожевим килимом із рододендрону. Щороку, на початку червня, вже стало доброю традицією відвідувати Мармароський заповідний массив, який дивує в цей час туристів своїми квітковим різноманіттям. Нитка маршруту: с. Ділове (Рахівського р-ну) – потік Білий – ур. Ялин – пол. Обніж (905 м) – полонина Квасничок (1680 м) – г. Піп Іван М. (1937 м) – г. Головачин (1549 м) – г. Бендряска (1567 м) – полонина Лечен (1290 м) – полонина Довга – полонина Заяча (1230 м) – полонина Борщевиця (1120 м) – с. Богдан (Рахівського р-ну).

Цього разу хотілося вдосталь набутися в горах, надихатися чистим повітрям, непоспішаючи фотографувати і милуватися неповторною гірською природою. Саме для цього було виділено цілих чотири дні! За час перебування в горах погодне різноманіття сприяло нашій фотомандрівці, в результаті чого нам вдалося відзняти багато різноманітного фотоматеріалу. Втім є особливе бажання показати найцікавіші місця та моменти з цієї подорожі. Команда фотомандрівників запрошує всіх бажаючих здійснити віртуальну фотоподорож до країни Мармурових гір і дивовижних квітів – в обійми полонинського літа!

Полонина Квасничок (1680 м). На задньому плані вершини: Берлебашка і Петрос Мармароський

На полонині Квасничок. На задньому плані передвершина гори Піп Іван Мармароський

Ранок на полонині Квасничок – 1680 м над р.м. (Гуцульські Альпи)

Рододендрон східнокарпатський, миртолистий (Rhododendron myrtifolium)

Нарцис вузьколистий (Narcissus angustifolius) занесений до Червоної книги України

Цвітіння Рододендрону миртолистного (Rhododendron myrtifolium) в Мармароському заповідному масиві (червень 2014)

Рододендрон східнокарпатський

Тирлич безстебловий (Gentiana acaulis L.)

Мармароський масив в Українських Карпатах

Сон-трава, Сон Шерфеля (Pulsatilla scherfelii)

Шафран Гейфеля, Крокус (Crocus heuffelianus Herb.)

Мармароський масив (Гуцульські Альпи)

Сон-трава, Сон Шерфеля (Pulsatilla scherfelii)

Рододендрон східнокарпатський, миртолистий

Продовження… ЧАСТИНА №2
____________________________________________________________________________________________

© Ігор Меліка, 2014
Фото: Ігор Меліка, Андрій Черняхов, Юрій Сазін © All Rights Reserved

  • Vova Kamarchuk:

    З Ваших записів та фото розпочалося, мабуть, не тільки й моє, знайомство з рідними Карпатами. Як сьогодні пригадую вперше побачені якісні фото підйому на вершини 🙂 Ну і звісно ж, що майже всі своїх перші маршрути долав за Вашим матеріалом, найбільший з яких був з Мармаросів і через Чорногору! Тому, одного дякую тут явно буде замало 🙂 Ех… попереду ще скільки цікавого :)!

  • Володя Коваль:

    Дякую за дух Карпат. Вмієте його передати.

Залишити коментар