Мармароський масив – це частина Мармаросько-Буковинської верховини, яка лежить у південній частині Рахівського району Закарпатської області. Більша частина Мармароського масиву знаходиться на території Румунії. Гірський хребет розділяє Україну і Румунію, оскільки по ньому пролягає кордон між цими країнами. В звязку з цим для подорожі Мармароськими горами необхідно мати особливий дозвіл прикордонної служби.

Взагалі „marmaros” в переклладі з грецької означає „блискучий камінь” – вапняна порода, що має неоднорідну структуру. І назва цих гір дійсно виправдана – дивовижні мармурові камінці постійно трапляються під ногами, а гірські дороги і плаї Мармарощини блищать від перлистого відтінку та мармурового пилу. Охочих відвідати Мармароси щороку стає все більше, що перетворює цей край із маловідомої місцевості на популярний туристичний об’єкт. Найбільшу кількість туристів в Мармамросах зазвичай можна побачити протягом червня місця, коли в горах зацвітає Рододендрон східнокарпатський (Rhododendron myrtifolium) та Нарцис вузьколистий (Narcissus angustifolius). В цей час схили цих гір вкриваються дивовижними різнобарвними квітами, більшість із яких занесені до Червоної книги України.

Полонина Лисича, Мармароси

Вечір на полонині Квасничок (1680 м над р.м.)

Цьогоріч з 11 по 14 червня 2015 року туристично-творчий проект «Подорожуємо та фотографуємо разом» зібрав туристів з Харкова, Одеси, Камянця-Подільського, Чернівців, Києва та Мукачева. Кожен день нашого перебування в горах був по-особливому насичений позитивними емоціями, яскравими пейзажами та кулінарними забаганками. Адже не є таємницею, що похід вважатиметься вдалим лише в тому випадку, якщо він задовольнить сподівання та запити кожного учасника. Тому організатори проекту «Подорожуємо та фотографуємо разом» завжди прикладають максимум зусиль, щоб для кожного із учасників фото-мандрівка закінчувалася «хепі-ендом». То ж, вперед – гори кличуть!

Ранок на полонині Квасничок – 1680 м над р.м.

Дзвоники альпійські (Campanula alpina)

Арніка гірська (Arnica montana)

Впродовж чотирьох днів небесна канцелярія подарувала мандрівникам чудову різноманітну погоду: сонце, хмари, вітер і навіть трохи дощику з грозою. Ми бачили море квітів і пахучого різнотрав’я, ласували овечою бринзою і запашними суницями, пили із джерела крижану воду і приймали сонячні ванни. Команда здійснила чудову прогулянку верхів’ям хребта від Попа Мармароського і далі україно-румунським кордоном до села Богдан, через полонини Лечен, Межипотоки, Довга, Заяча і Борщевиця. В цей час на високогір’ї цвіло багато рожевих квітів рододендрону, сотні білих голівок сон-трави, синьоокі альпійські дзвоники і білосніжні нарциси! Було дуже спекотно, хоча в кулуарах і глибоких цирках під Попом Мармароським ще лежало багато снігу.

Слід зазначити, що мармароська команда туристів виявилася напрочуд дружньою і веселою. Відтак горами мандрувалося легко і невимушено, з особливим піднесеним настроєм. Неймовірно, але тільки подорожуючи людина починає усвідомлювати, який великий, різноманітний і дивовижний цей Світ. Ти навряд чи побачиш все, що варто було б побачити – але ти можеш спробувати зробити це! І після цього ти точно знатимеш, що цей світ заслуговує куди більш дбайливого ставлення, адже він такий мальовничий та цікавий, а головне – ти бачив його красу власними очима.

Тож не відкладайте на примарне завтра те, що принесе вам щиру радість вже сьогодні і може навіть кардинально змінити ваше життя. Присвятіть час тому, щоб побачити Карпати і відчути повноту життя. Мандруйте сміливо, з повною свободою і протягом довгого життєвого шляху, ви будете ближчі до оточуючих вас людей. Шукайте, досліджуйте та подорожуйте доки у вас є бажання, сили і натхнення!

Мармароський масив на початку літа (12.06.2015)

Цвітіння Рододендрону миртолистого

Випасання овець на схилах гори Щербан

Гора Щербан (Жербан, Шербан) – 1793 м над р.м.

Дзвоники альпійські (Campanula alpina)

Пухівка піхвова (Пушица влагалищная)

Струмок Дезескул (Dezeskul)

Вівчарики на полонині Межипотоки

Полонина Межипотоки, Мармароський масив

Арніка гірська, занесена до Червоної книги України

Полонина Довга 1531 м над р.м.

Нечуй-вітер оранжево-червоний

Арніка гірська (Arnica montana)

Табір на полонині Борщевиця (1120 м над р.м.)

На полонині Борщевиця, Мармароси

Дорога в село Богдан (Рахівський р-н)

Полонина Борщевиця (1120 м над р.м.), Мармароський масив

Фітеума куляста (Phyteuma orbiculare)

Дзвоники альпійські (Campanula alpina)


___________________________________________________________________________________________

© Ігор Меліка, 2015  (Українські Карпати, Мармароський масив)

Фото: © Ігор Меліка, Андрій Девятов, Катерина Красницька, Сергій Средницький 

  • А починалося все так… 🙂 1-й етап, 2-й етап

  • Виктория:

    Так получается, что первый комментарий пишет участник этого похода :))) Как же я мечтала и ждала этот поход! Во-первых, рододендроны, во-вторых, горы и главное, что группу ведет Игорь Мелика. И когда ты очень этого хочешь и ждешь, а потом происходит так как ты мечтал, то ты счастливый человек. Вот я сейчас этот счастливый человек!!!!!!!! С первой минуты встречи группы и до последней все происходило на УРА! Группа, погода, горы, рододендроны, различные первоцветы, овечки, брынза и как же без бограча!, чистейшая водичка из родников.

    Игорь, большое спасибо за организацию этого похода, за открытие для нас Марморос. Спасибо за три железных котелка, которые Вы без “усталости” носили в рюкзаке, чтобы мы могли поесть бограч, грибную подливку и все остальные лакомства. Спасибо за терпение в ожидании отставших туристов, за советы по фотографии. Это не первая моя поездка и, хочется верить, не заключительная. До встречи.

  • Nameless One (Alex Venediktov):

    Благодарю всех участников данного похода за замечетельные впечатления от совместного времяпровождения! И огромное спасибо Игорю за замечательную организацию похода, за продуманность стоянок и интересность маршрута. Наиболее яркими конечно были первый день, первая половина второго дня, и заключительный день, порадовавший замечательным видом села Богдан. Цветущие луга на полонынах тоже были интересны и красночны. Надеюсь в ближайшее время найдётся время продолжить практику фото-походов по живописным местам Карпат в составе групп организуемых Игорем.

  • Катя:

    Игорь! Вам спасибо за отличную компанию и хорошую организацию! А еще за позитивный настрой и спокойствие в любых неожиданных ситуациях и вкуснейшую закарпатскую кухню!! Надеюсь съездить с вами куда-нибудь еще раз 🙂

  • Serge Srednitsky (li_zard):

    Второй тур с Игорем, и только положительные впечатления. Мне приходилось ездить с разными группами и успех поездки зависит в первую очередь конечно от организатора, но также и состава группы, люди разные, интересы, желания и возможности – тоже. На этот раз отличный организатор + люди которые знали куда и зачем они приехали и соответственно отличный поход и впечатления!

    Отдельно стоит сказать о самом месте, я впервые попал на Мармаросы, раньше только читал и облизывался разглядывая красочные фото – это действительно удивительное место! Цветущий ковер растекается плавными изгибами изредка прорезаемый скалистыми утесами. Рассветный и закатные туманы струятся среди каменистых отрогов укутывая их золотистой солнечной дымкой. Сам хребет это конечно жемчужина похода и хотелось бы там побыть подольше, но и лесная дорога, напоенные солнцем полонины вдохновляют и настраивают душу на особый лад. Спасибо Игорю за продуманный маршрут, интересные локации и конечно за великолепную кухню – это действительно роскошь в горах!

  • Alla:

    Враження від цієї мандрівки – незабутні!!! І Мармароси, і керівник групи і компанія – все на висоті!!! А ще були собаки, вівці, коники, і різноманіття квітів, яке вражало своїми фарбами!
    Дякую Ігореві за бездоганну організацію, безліч нової інформації, смачну кухню і переповнюючі емоції)))

  • Мария:

    Впервые ходила в поход и, к счастью, первый блин не оказался комом 🙂 Благодаря прекрасной организации и продуманному маршруту, поход совсем не утомил и доставил массу самых разнообразных положительных эмоций. Восхищению от увиденного не было предела: столько оттенков зелёного в жизни не видела! Островки снега в кулуарах, залитые солнцем склоны, покрытые розовым ковром рододендронов, прохладные леса, полные пения птиц, пестрое разнотравье на полонинах, стада овечек с колокольчиками, наполняющими музыкой окрестности, заставляли душеньку порхать даже под тяжёлым рюкзаком 🙂

    А какой вкусной и сытной была походная кухня в исполнении Игоря! Искренняя благодарность всем участникам за интересную комфортную компанию и великолепные фотографии. С нетерпением жду следующего раза!

  • Peter Boychenko:

    Чудова видалась подорож. Давненько мріяв походити Мармаросами і ось, нарешті…

Залишити коментар