Процедура отримання дозволу на перебування туристичної групи в прикордонній зоні Мармароського масиву (Українські Карпати)

Мармароський масив (Рахівські гори, Гуцульські Альпи) являється частиною прикордонної території, що зумовлює в необхідності отримання спеціального, тимчасового дозволу на перебування в даній місцевості. Основний туристичний шлях Мармароськими горами проходить вздовж державного кордону України з Румунією. Ділянку державного кордону України з Румунією, до складу якої входять Мармароси, охороняє Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України.

Для того, щоб отримати дозвіл на перебування в прикордонній зоні Мармароського масиву (західніше гори Стіг) необхідно:

1. За 5-7 днів до початку походу написати листа на ім’я командира Мукачівського прикордонного загону з поіменним переліком всіх учасників походу, їх паспортними даними, детальним описом маршруту і терміном перебування (дата початку і закінчення походу) та надіслати цей лист факсом або відправити поштою. П.І.Б та військове звання начальника Мукачівського прикордонного загону уточнюйте на сайті Державної прикордонної служби України або за наведеними нижче телефонами:

Мукачівський прикордонний загін: вул. Недецеї, 45, м. Мукачево, Закарпатської області, 89600, тел/факс: 03131-2-12-61, 2-25-21 (кабінет діловодства №307), mukachevo_zagin@dpsu.gov.ua

2. За кілька днів до походу варто зателефонувати на прикордонну заставу в с. Ділове (Рахівського р-ну) та уточнити чи надано дозвіл на перебування вашої групи в прикордонній зоні Мармароського масиву. При цьому, в телефонній розмові зазначте для себе П.І.Б. та посаду того, з ким спілкуватиметесь:

Відділ прикордонної служби ВПС «Ділове»: вул. Требушанська, 60, с. Ділове, Рахівського р-ну, Закарпатської області, тел.: 03132-3-23-45

3. В день виходу на маршрут, на заставі ВПС «Ділове», керівник групи повинен зареєструвати всіх учасників походу та отримати від місцевого відділу прикордонної служби тимчасову перепустку на перебування в прикордонній зоні. Для цього подорожуючим необхідно мати при собі паспорт! Крім того, при реєстрації на заставі «Ділове», керівнику групи необхідно мати при собі роздрукований варіант заяви-листа (формат А4).

4. Під час перебування в Мармаросах, керівник групи повинен щоденно звітувати черговому відділу прикордонної служби «Ділове» про місцезнаходження та стан групи за допомогою СМС повідомлення (номери мобільних телефонів ВПС «Ділове» зазвичай зазначені на перепустці).

5. Пройшовши запланований маршрут (діставшись кінцевої, фінішної точки походу), керівник групи, в обов’язковому порядку (!) повинен сповістити чергового застави «Ділове» про успішне закінчення подорожі Мармароським масивом за допомогою телефонного дзвінка або СМС повідомлення.

Як правило, дозвіл на перебування в прикордонній смузі видається при умові наявності в групі GPS-навігатора, карт та детально спланованого маршруту. Крім того, перебування в Карпатському біосферному заповіднику (КБЗ), на території якого знаходиться Мармароський хребет, є платним. Вхідними квитками туристи забезпечуються безпосередньо на маршруті, черговими працівниками природоохоронного науково-дослідного відділення КБЗ. При виникненні запитань та отримання будь-якої актуальної інформації про порядок проходження Мармаросами чи іншої ділянки маршруту в прикордонній зоні, звертайтеся до відповідних служб: Державна прикордонна служба України, дирекція Карпатського біосферного заповідника.

Мукачівський прикордонний загін

Кордони країн, які межують з Україною

Мармароський масив з вершиною Піп Іван Мармароський 1937 м над р.м.

____________________________________________________________________________________________

  • adrin:

    О, очень полезная, а главное полная информация по вопросу разрешения на Мармаросы, Спасибо!

  • Коли останній раз були в Діловому, прикордоники розвели нас на 50грн, хоча в нас всі дозволи були.

  • Vitaliy:

    А якщо у мене маршрут у зворотньому напрямку?
    І, взагалі, по маршруту з Чорногори через Піп Іван Мармароський до Рахова немає жодного КПП. Я не агітую ходити без дозволу, просто виникає природне питання: “Згідно з останніми вимогами, дозвіл отримують на КПП у селах Шибене (Зелене), Ділове або Богдан. Якщо я йтиму, наприклад, з Говерли через г. Стіг, г. Піп Іван Мармароський і до Рахова (зеленим маршрутом), то де я маю отримати дозвіл???????
    І ще прохання, якщо можна. Опишіть, будь ласка, цю ж процедуру при маршруті “Шибене-г. Чивчин-г. Стіг-і т. д. до Рахова”.
    А GPS-навігатор обов’язковий? Там же ж маркування є: синій, червоний, зелений і жовтий маршрути. Мапа “Україна! Відпочивай активно” (2013 рік)

  • Валентин:

    Народ! Теоретично вже ніяких дозволів і не треба, цей наказ ДПСУ скасовано
    Але краще попередити… хоча і знайте, що не пускати не мають права

  • Андрей:

    Номер автоматического факса – 0 3131 4-17-90
    После звонил на номер 0 3131 2-12-61 там соеденили с другой службой для проверки поступления факса. Факс прошёл. Ждём ответа.
    Это для небольшого уточнения.

  • Ж.К.:

    “Теоретично вже ніяких дозволів і не треба, цей наказ ДПСУ скасовано”
    Валентин, теоретично, якщо вже і писати таке (що щось скасовано), то хочаб можна було дати посилання на документ, в якому йде мова про скасування, а не навпаки. )

  • MAx:

    Указ действительно отменили – Документ z0989-11, втратив чинність, поточна редакція — Втрата чинності від 27.06.2013, підстава z0872-13

  • Daria:

    Народ, кто ходил в этом году по Мармарошу (из Делового до Шибеного)?
    В самом деле разрешения уже не нужны вообще?
    Ни Мукачевского, ни Черновицкого приграничных отрядов?
    Письма писать и отправлять по факсу нужно?

  • Щойно повернувся з походу Мармаросами (11-14.06.2015). Процедура отримання дозволів на перебування туристів в прикордонній зоні Мармароського масиву залишилася без змін!

  • Vova:

    А якщо маршрут буде проходити Ділове-Піп Мармароський- Межипотоки-Богдан. Тут дозвіл потрібний? Тому що Наскільки я зрозумів дозвіл потрбний лише “на перебування в прикордонній зоні Мармароського масиву (західніше гори Стіг)”?

  • Vova: Піп Мармароський – Межипотоки – це якраз і є прикордонна зона!

  • Костянтин:

    Необхідність інформування органу прикордонної служби передбачена пунктом 17 ПОЛОЖЕННЯ про прикордонний режим

  • Алек:

    Скажіть, яка зараз встановлена плата за перебубання-прохід Мармаросами та Чорногорою? Це правда, що видавати квиток службовці забов’язані лише в пунктах пропуску, а не на “стежці”?

  • Мирослав:

    Ігоре, а за перебування в Мармаросах стягується платня?

  • Мирослав: перебування в Карпатському біосферному заповіднику (КБЗ), на території якого знаходиться Мармароський хребет, є платним (20 грн). Вхідними квитками туристи забезпечуються безпосередньо на маршруті, черговими працівниками природоохоронного науково-дослідного відділення КБЗ.

  • Ігор:

    Одному моливо отримати дозвіл на вхід у прикордонну зону?

  • Orest:

    Ігоре, підкажіть актуальний телефон прикордонної застави в Діловому. Можливо є мобільний. Дзвоню на 03132-32-345 – не можу додзвонитись. Чи інші канали по яких можна дізнатись чи дозвіл видали(попередньо я скинув лист в Мукачівський прикордонний загін, телефоном уточнив що вони його отримали).

  • Ігор: теоретично можна, але краще звяжіться з прикордонниками з Ділового і уточніть: 03132-3-23-45

    Orest: пробуйте дзвонити в ранкову пору з 10:00 до 12:00. Телефони актуальні! Якщо в Мукачеві отримали вашу заявку – це вже 90% успіху!

  • Ігор:

    На e-mail заяву можна відправити?

  • Ігор: так, можна, але краще продублювати факсом!

  • Павло Володимирович:

    Скажіть будь ласка як справи з дитячими групами? Просто в заяві йде мова лише про паспорт як документ, що засвідчує особу. Чи на дітей можна заповняти дані свідоцтва про народження??

  • Павло Володимирович: неповнолітні особи, як і дорослі, повинні також вноситися до заяви. Для цього необхідно вказати номер свідоцтва про народження та ПІБ дитини. Безпосередньо на заставі в Діловому, при отриманні дозволу на перебування в прикордонній зоні, необхідно надати прикордонникам оригінал свідоцтва про народження дитини!

  • Myroslav:

    Стосовно перебування на території заповідника.
    Перебуваючи на полонині Лисичій до нас підійшли 2 чоловіків в камуфляжі, сказали, що вони інспектори і що це територія заповідника і почали виписувати нам квитанцію. Порахувавши нас (нас було 4-ро), сказали до оплати 40 грн. На вимогу показати службове посвідчення, сказали, що забули на КПП і швиденько почали від нас йти))) Суть в тому, що на поляні було багато таборів і всі їм мовчки оплатили. Питання, чи мають право працівники заповідника (інспектори) збирати таким чином плату за перебування на території заповідника?

  • Мирослав:

    Щойно повернувся з походу Мармаросами. На маршруті двічі зустрів прикордонників, один раз перевіряли перепустку, другий раз – ні. Платню на маршруті так і не стягували. Так що, це як складеться.

  • Богдан:

    Скажіть будь ласка, в листі достатньо вказати кінцевий пункт г. Стіг, якщо після неї підемо до Дземброні через Піп Іван Чорногірський ?

  • Кирило:

    Доводжу до вас останню інформацію: для походу по Мармароському масиву в прикордонній зоні потрібно мати ЛИШЕ ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ! Ніде реєструватися, а також проходити через відділи прикордонної служби не потрібно, відразу можна йти на маршрут. При зустрічі з прикордонним нарядом потрібно лише продемонструвати паспорт, більше нічого вони не можуть від нас вимагати. Успіхів.

  • Оксана:

    Чи можна замість паспорта пред’являти водійське посвідчення?

  • Оксана: тільки паспорт громадянина України!

  • Адріан:

    Якщо, ми подали заявку і вказали що йде 5 чоловік, але через непердбачувані обставини може лише 4, нас зареєструють і дадуть тимчасову перепестку?

  • Адріан: так, звичайно вас зареєструють. В моїй практиці такі випадки мали місце.

  • Олександр:

    Якщо після Мармаросів іти на Чорногору, то у заяві достатньо вказати Шибене останньою точкою? Дійсно
    потрібно кожного дня звітувати через СМС, чи тільки по закінченню? Як там з покриттям МТС? Дякую.

  • Антон:

    Збираємося на Мармароси на травневі. Заяву написав і на всяк випадок надішлю на почту. Чи є якась нова інформація станом на 2016 рік, чи достатньо тільки мати з собою паспорт громадянина України?

  • Андрій:

    Для тих хто тут стверджує, що для подорожі Мармаросами достатньо лише паспорта і не потрібно нікого повідомляти і т.ін. раджу почитати чинне Положення про прикордонний рух, затверджене постановою Кабміну від 27 липня 1998 р. N 1147.
    Пункт 17 “туристичні подорожі … проводяться після інформування органу охорони державного кордону Держприкордонслужби, у зоні відповідальності якого провадиться така діяльність, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, імені та по батькові осіб, що провадитимуть діяльність.
    Інформування здійснюється письмово не пізніше ніж за 24 години до початку провадження такої діяльності, зокрема за допомогою факсимільного зв’язку або електронної пошти. Контактна інформація розміщується Адміністрацією Держприкордонслужби на інформаційних стендах, офіційному веб-сайті, а також в засобах масової інформації.”

  • gustavs:

    …для походу по Мармароському масиву в прикордонній зоні потрібно мати ЛИШЕ ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ!
    I wonder what is the procedure for holders of passports of other (EU) countries? Does the passport alone suffice, too? It’s for the future.
    Another issue: is it possible to find accommodation with bedding at Shibenoe (the simplest one will do)? I am walking the ChornaGora range in late July, and my plan is to arrive to Shibenoe on the 5pm bus from Verkhovina, spend the night in the village & start off the next morning.
    Dzjakuju (mozhno i po russki). 😉

  • Rare:

    А які особливості оформлення дозволу, для громадян інших держав з посвідкою на постійне проживання?

  • Andrew Nik:

    В феврале 2012 ходили по Мармарошу от Делового до Черногоры. Пограничники в Деловом не выпустили, якобы штормовое предупреждение, хотя бумаги посылали заранее. Прекрасно прошли по хребту по границе и без их разрешения. Зима, мороз с ветром, наверху конечно же никто не сидит, не встретили ни одной живой души. Но по рассказам, летом могут быть дозорные посты в наметах или колыбах, так что летом лучше оформиться. Иначе буде доказывать сержанту про что-то отменённое, а у него конкретный приказ, и других вариантов он не знает.

  • Сергій:

    Таке питання. Якщо внутрішнього громадянського паспорта зараз на руках немає (здав на переоформлення), чи підійде закордонний паспорт?

  • Сергій: якщо у вас немає паспорта громадянина України, в такому випадку підійде закордонний.

  • Віктор:

    1. Якщо у паспорті відмітка – знято з реєстрації місця проживання і не зареєстрований, будуть проблеми ? Чи краще коли писати листа, вказати дані закордонного паспорту ?

    2. Якщо йти по маршруту Дземброня – Піп-Іван Чорногірський – Піп-Іван Мармароський , достатньо написати лист в Мукачевський прикордонний загін чи ще потрібно в Чернівецький ?

  • Віктор: 1. В такому випадку, я особисто радив би зараєструватися згідно закордонного паспорту
    2. За вказаним вами маршрутом достатньо подати заявку в Мукачівський прикордонний загін, з подальшою реєстрацією у “ВПС Ділове”

  • Віктор:

    У нас маршрут в зворотньому напрямку. Закінчується г.Піп-Іван Мармароський і далі в Рахів через полонину Берлебашка. “ВПС Ділове” не плануємо проходити.

  • Віктор: шановний, нікого не цікавить у якому напрямку ви плануєте маршрут… Є стандартна процедура реєстрації, якої варто і необхідно дотримуватись

  • Андрій:

    Доброго дня. Хочемо з товаришем відвідати Ялинський водоспад (1-н день, туди і назад одразу). На скільки розумію потрібен дозвіл від прикордонників, так? Також цікавить, як оформляти заяву на дозвіл, якщо з нас двох ніхто не являється керівниками груп (ми прості громадяни-туристи), когось просто назначити керівником групи і все? Дякую.

  • Олексій:

    Доброго дня.
    Цікавить питання, чи потрібно до заяви прикладати карту з детальним маршрутом позначеним на ньому, чи вистачить ключових точок описаних в тексті заяви?

  • Андрій: дозвіл бажано оформити, навіть якщо ви йдете тільки до водоспаду. Керівником групи можете назначити будь-кого із групи

    Олексій: у свій час прикордонники вимагали карту з детальним маршрутом. Втім останнім часом, при реєстрації у ВПС Ділове, обмежуються лише описом маршруту з ключовими точками в тексті заяви.

  • Олександр:

    А є в когось актуальна інформація, на чиє ім’я писати заяву на дозвіл?

  • Олександр: якщо уважно читати, то в публікації є всі необхідні контакти та актуальні посилання (Пункт №1)

  • У серпні 2017 їздив на веліку с Рахіва на ПІМ через Мегуру та назад через Костилівку.
    За тиждень надіслав листа у мукачівський прикордонний загін зі своїми паспортними даними, датою та схемою маршруту. Написав, що маю жпс навігатор із завантаженими картами та треками. За кілька днів подзвонив уточнити чи отримали листа, підтвердили та запросили у Ділове отримати перепустку, коли почули, що в Ділове не прямую, дали мобільний телефон чергового прикордонника, якому начебто маю подзвонити на початку подорожі та на фініші.

    Звязку в Рахові з ним не було, в лісі на на хребті мережа взагалі зникла, тому просто забив на це. З собой у гермопакеті була роздрукована копія мого листа до мукачівського загіну, вирізки з законодавства на випадок розбірок, паспорт, зворотній квиток на потяг, також на телефоні був аудіозапис моеї розмови з мукачівськими прикордонниками. Хоча жодного не зустрів на маршруті, проте наступного разу зроблю також.

  • Анна:

    Доброго дня.
    У липня плануємо з”їздити велосипедами із Верховини у Буркут і назад (1 день без ночівлі).
    Чи треба оформлювати дозвіл? В гори підніматися не плануємо.
    Дякую!

  • andrzej delytkanych:

    Вітаю пане Ігорю на цій сторінці написана інформація правил реєстрації ще 2015 року. чи нічого не змінилося і правила реєстрації та телефони актуальні? як це зробити швидко? маю можливість піти наодинці за тиждень на 3-4 дні на Мармароси.

  • Олександр:

    Доброго дня!
    Підкажіть, будь-ласка, якщо у мене паспорт недійсний(ну, тобто досі не вклеїв фото при досягненні 25-річного віку…вже більше півроку минуло) чи будуть проблеми при отриманні пропуску? Як порадите вийти із ситуації якщо до походу не встигаю переоформити? (тим паче, що вже подавався на переоформлення і отримав відмову)

  • Олександр: 50/50 – все залежить від чергової зміни прикордонників у ВПС Ділове. Якщо в день оформлення перепустки буде багато туристів, то ретельно перевіряти ваш паспорт вряд чи знайдеться часу. Втім це лише теорія ймовірності…

  • Юлія:

    Доброго дня 🙂 Можна надіслати лист на електронну пошту чи обов’язково потрібно звчайною поштою?

  • Ваня:

    Дякую за інформацію! Гарно написано, фото шикарні! Молодці! Знайшов одну помилочку, виправте, якщо можете. У Вас в статті не правильний мейл прикордонної служби… оцей правильний mukachevo_zagin@dpsu.gov.ua Там просто пропущена буква. Дякую

  • Михайло:

    Наявність GPS обов’язково?

  • Михайло: останнім часом прикордонники особливо не вимагають портативний GPS, напевно розуміють, що така фунція є зараз в кожному смартфоні

  • Іван:

    Доброго дня, Ігор, наш похід триватиме після гори Стіг до села Дземброня. Брати дозвіл потрібно лише до гори Стіг, а після неї вже можна перестати звітувати прикордонникам ?

  • Добрий день.
    Чи потрібен дозвіл для 1 денного походу з Дземброні на Піп Іван Чорногорський та назад?

  • Микола:

    Дмитро, на маршрут з Дземброні до Попа Івана Чорногірського дозволу не потрібно. Хоч тиждень можете там ходити.

  • Олексій:

    Друзі,скажіть будь ласка працюючий email загону,оскільки,цей не працює,листи повертаються.Може хтось знає?

  • Дмитро:

    Чи можна реєструватись на сайті прикордонної служби, чи обовязково надсилати листа? Підскажіть, будь-ласка.

  • Роман:

    Доброго дня.
    Скажіть, будь ласка, чи потрібен дозвіл для маршруту Шепіт – Памір?

  • Роман: як правило, дозвіл на прохід/проїзд до Паміру можна отримати безпосередньо на КПП в Селятині

  • Вадим:

    Підкажіть! Якщо рушатиму з Дземброні і аж хребтами до ділового, де можна оформити дозвіл?

  • Олег:

    Надсилав прикордонникам запит, вони відповіли: Для отримання дозволу на турпохід потрібно не раніше ніж за 24 год надіслати листа, факс або на email список групи їх дані і все інше, до відповідного прикордонного загону.

  • Андрей:

    Добрый день. Если паспорт требует замены ( вклейка фото) можно ли использовать загран паспорт? И могут ли пустить по такому паспорту?

  • Володимир:

    Доброго дня,можете дати актуальну електронну пошту прикордонників. І скажіть, будь ласка, хлопцю 16 років дадуть перепустку?

  • Володимир: всі контакти прикордонників є на офіційному сайті
    Для неповнолітніх туристів необхідно надати свідоцтво про народження

  • Анастасия:

    Доброго дня! Чи перевіряють на прикордонній зоні так, як на кордоні? Машина, речі, паспорт? Чи необхідно тільки показати паспорт для підтвердження особи і їхати далі? В якому випадку можуть не пропустити на прикордонну зону?

  • Анастасия: про яку машину йде мова? Даний дозвіл оформляється для туристів, які подорожують виключно пішки… ваші особисті речі ніхто не перевірятиме!

  • Анастасия:

    Мова йде про джипи, на яких туристи будуть добиратись до гори Томнатик.
    Тобто, групі необхідно просто пред’явити паспорт для підтвердження особи і їхати далі? Ніяких тяжких процедур не буде?

  • Ігор:

    Анастасия: даний пост про процедуру отримання дозволу на перебування в прикордонній зоні МАРМАРОСЬКОГО МАСИВУ…

  • Роман:

    А як вписувати дані з паспортів нового зразку? Там немає серії, лише номер

  • Роман: вказуєте тільки номер своєї ID картки

  • Роман:

    Доброго дня! Можливо знаєте, чи потрібно повторно відправляти заяву прикордонникам, якщо в групі змінився один учасник. Чи можна підійти вже з оригіналом нової заяви уже до прикордонників? Дякую!

Залишити коментар