Голландські тюльпани відомі у всьому світі. Якщо ви бажаєте побачити квітучі тюльпанові поля, вам слід відвідати Голландію у квітні-травні. Саме у цей період відчиняє свої двері найбільший у світі квітковий парк Кейкенхоф. Keukenhof – це парк, де щорічно висаджується понад 7 мільйонів квіткових цибулин. У його садах і чотирьох павільйонах демонструються фантастичні колекції тюльпанів, гіацинтів, нарцисів, орхідей, троянд, гвоздик, ірисів, лілій і багатьох інших декоративних квітів. Ви будете приголомшені кольоровим видовищем і ароматами.

Флористичним центром Нідерландів вважається Ліссе. Lise – муніципалітет і місто в Нідерландах, у провінції Південна Голландія. Місто розташоване у мальовничому краї «Дюнно-цибулевий регіон». Головною окрасою міста є парк Кейкенхоф, поля якого навесні нагадують барвистий килим, яким милуються тисячі туристів з усього світу. Кейкенхоф (Keukenhof) складається з великої кількості садів і чотирьох великих павільйонів, в яких показані найдивовижніші квіти, які можна тільки уявити.

Щороку парк отримує зовсім новий вигляд, що відповідає одній центральній темі. Куди не глянеш – всюди тюльпани та різноманіття квітів. Хоча парк відкритий тільки 8 тижнів на рік, щороку він приваблює близько 800 000 відвідувачів. Поза всяким сумнівом, це краще місце в Голландії, де можна подивитися на тюльпани. Головне – не забути вдома фотоапарат. Якщо ж ви захоплюєтеся фотографією, то знайте, що в сезон на території парку Кейкенхоф відомі фотографи проводять 15 майстер-класів.

Клімат Нідерландів сприятливий для вирощування тюльпанів: навесні, коли з’являються квіти, тут прохолодно. Грунт на полях завжди дренується, що робить їх ідеальними для цибулин тюльпанів, які люблять добре дреновану, але вологу землю. З середини березня до кінця травня тюльпани перетворюють великі площі різних регіонів Голландії в барвистий килим. Тюльпани, які колись культивувалися в Османській імперії (нині Туреччина), були завезені до Голландії в 16 столітті. Коли Карл Клузіус написав свою першу серйозну працю про тюльпани, а було це в 1592 році, вони стали настільки популярні, що в його сад регулярно стали навідуватися непрошені гості і красти цибулини.

Кейкенхоф (Keukenhof) – Королівський парк квітів в Нідерландах

У міру розквіту Голландії в «Золотому столітті» почали розвиватися і тюльпани. Їм стали присвячувати картини і свята. У середині 17 століття тюльпани були настільки популярні, що вони переросли в «тюльпаноманію». Попит на цибулини був настільки високим і вони стали настільки дорогими, що цибулини тюльпанів використовувалися замість грошей аж до обвалення тюльпанового ринку. Сьогодні Голландія як і раніше славиться своїми тюльпанами та іншими квітами, і її нерідко ласкаво називають «світовим квітковим магазином».

“Тюльпанове море” у парку Кейкенхоф

Павільйон тюльпанів “Willem Alexander” (Keukenhof)

На відвідування парку квітів може піти цілий день. Гуляючи по доріжках і стежках цього найкрасивішого місця Голландії, милуючись різноманітністю яскравих фарб і вдихаючи незвичайні аромати квітів, не припиняєш дивуватися все новим і новим пейзажам, які змінюють один одного. Уздовж багатьох алей виставлені скульптури голландських і зарубіжних майстрів різних епох. Варто зауважити, що королівський парк квітів Кейкенхоф знаходиться під патронажем Королеви Нідерландів Беатрікс. У неї навіть є свій павільйон, в якому влаштовуються щорічні виставки квітів.

Гіацинтово-нарцисове квіткове поле (Noordwijkerhout, North Sea)

Нарцисово-тюльпанові плантації на узбережжі Північного моря (Нордвейкерхаут)

В цілому парк Кейкенхоф (Keukenhof) складається з 500 доглянутих садів, в яких вирощують не тільки безліч видів тюльпанів, а й амариліси, гортензії, гербери, антурії, бромелії, фрезії, цибулинні і горшкові квіти, а також квітучі чагарники і дерева. Тут є сотні клумб, які рясніють всіма кольорами і відтінками веселки. Великою популярністю користуються павільйон Віллема Олександра (Willem-Alexander), присвячений тюльпанам, павільйон королеви Беатрікс, де можна насолодитися різноманітністю орхідей, і павільйон Оранж Носсау (Orange-Nassau), що використовується для виставок квітів.

Квітковий бізнес – красивий бізнес. Про це знають не тільки ті, хто причетний до нього, але й ті, чия подорож по Нідерландам припала на початок весни. Це час, коли в країні квітнуть тюльпани і різноманітні весняні квіти. Цвітуть вони не тільки на клумбах і грядках, чим мало кого здивуєш, а й на 11000 гектарів землі, яка задіяна у цьому виді бізнесу. Поля являють собою фантастичне видовище: різнокольорові смуги, утворені квітами різних сортів, покривають весь видимий простір.

Загалом в Нідерландах вирощується більше трьох мільярдів цибулин на рік, більша частина яких іде на експорт. Подивитися на цей чарівний калейдоскоп найкраще з висоти пташиного польоту. Це видовище абсолютно унікально, адже такого немає більше ніде у світі. Ну а для того, щоб повторити цю дивовижну картину у себе на дачі, досить купити цибулини тюльпанів різних сортів і висадити їх у себе на грядці. Звичайно, масштаби будуть скромніші голландських, проте помилуватися на яскраве видовище можна буде із власного вікна.

Кейкенхоф – старовинний парк з віковими деревами, мальовничими каналами і ставками

Кейкенхоф – творіння не лише кращих селекціонерів і садівників. Численні клумби, галявинки, водойми і цілі поля квітів – це не стихійні насадження, а точно спроектована робота кращих ландшафтних дизайнерів. Створенням різнобарвних ландшафтних шедеврів займаються фахівці з усіх куточків Нідерландів. А ще з парком Кейкенхоф пов’язаний найкрасивіший щорічний захід – «Парад квітів». Це грандіозне шоу проходить у квітні, в період найбільш буйного цвітіння тюльпанів та інших квітів. Безліч винахідливо прикрашених квітами платформ слідують за заздалегідь оголошеним маршрутом по містах Голландії, даючи можливість жителям країни та її гостям помилуватися неймовірним видовищем. Переміщення процесії відбувається строго за часом, тому можна заздалегідь вибрати, в якому з міст можна приєднатися до натовпу захоплених глядачів.

Також дивіться та читайте інші частини фоторепортажу з Голландії: ЧАСТИНА 1, ЧАСТИНА 3, ЧАСТИНА 4
____________________________________________________________________________________________

Photographer: © Igor Melika, 2014  All Rights Reserved

 • Цікаві факти про Голландію

  1. Голландці є найвищою нацією у світі. Середній зріст людини в Нідерландах – 182 сантиметри.
  2. Місцеві жителі не закривають штор/гардин, відтак ви завжди можете бачити, що відбувається в їх будинках.
  3. Щільність населення в Нідерландах також є найвищою в Європі – 391 людина на квадратний кілометр.
  4. Голландія – один з найбільших виробників пива у світі: Heineken, Amstel і Grolsch.
  5. Голландці при зустрічі цілують один одного в щоку три рази.

 • Dianna Vanderlingen:

  I am happy to see that you made so much beautifull pictures in Holland! Would like to see them all!

 • Найбільший у світі аукціон квітів “Flora Holland” у Нідерландах

Залишити коментар