Село Ділове, Закарпатська область, сім магазинів на 100 метровому відрізку в центрі; аптека, міст, три церкви і основний готель-піцерія “Президент”, а ще річка Тиса, тече собі діловито… а ще, ділові щасливі кури 🙂

Маршрут до Мармароського хребта починається одразу за мостом. Дорога звивиста, затяжна, місцями з крутими підйомами, про що нагадує нелегкий рюкзак за плечима. Більше не піду цим довгим шляхом – думки на протязі половини першого дня… Інша половина шляху, думки відсутні, є тільки керування тілом – крок… крок… крок…. і от – полонина Лисича. Чи то лисиць тут було багато, чи можливо якась інша легенда існує… здається за поворотом вже привал, але ні – лісова дорога тягнеться далі… крок… ще крок…

Нарешті – Лисича! Така затишна, смарагдова. Привітні туристи з Сумщини запросили розкласти наші намети поруч з їхніми, ще й завчасно розпалили спільне багаття. Вечеря, трав’яний чай і неквапливі теревені біля вогнища непомітно відновили сили. А потім було неосяжне зоряне небо. Що може бути краще!!!

Новий день. Неспішний ранок, коли сонце підіймається із-за лісу, поступово та неповоротно розганяючи туман… стерті грані днів… вчорашніх. Вже й призабулося, що було складно на підйомі. Хоча це вже зовсім не важливо! Важливо те, що є зараз, де ти є зараз!

Табір збирається і йде далі… прогнозована злива наздогннала нас у чудовоій місцині – полонина Струнга. Будинок серед гір. Кущик нарцисів перед хатою зустрічає гостей привітно гойдаючись від вітру. Банька димить, сповіщаючи, що готова до роботи. А на столі – свіжа та запашна вурда, будз…Хіба не заслуговуємо на це? Трохи змучені, але щасливі туристи.

Після відновлення сил, наступна ціль – вершина Піп Іван Мармароський. Так! Ще одна вершина нами подолана, вірніше – здобута! Верхівя Мармароського хребта прийняло своїх поціновувачів граційно, з квітами, з цілою горою квітів! А погодні умови дозволили побачити румунське потойбіччя. Прийдемо сюди ще, і не раз!

Добровільний рятувально-пошуковий пост в Мармаросах (пол. Струнга)

Гірська баня на території рятувально-пошукового посту, полонина Струнга

Баня на полонині Струнги

Сніданок по-мармароськи

Рододендрон східнокарпатський

Мармароські нарциси (Narcissus angustifolius)

Мармароський Сон

Гуцульські Альпи на початку літа

____________________________________________________________________________________________

Фото: © Ігор Меліка, червень 2019 (Мармароський масив в Українських Карпатах)

  • Тетяна Червенко:

    Дякую Ігорю за ідеально-організовану фотомандрівку Гуцульськими Альпами, за чудовий репортаж. Читаючи який поринаєш у відчуття, що огортали впродовж подорожі Марморосами :))

  • Inna Osadcha:

    Було мега круто!!! Треба повторити 🙂

Залишити коментар