Французька осінь в Закарпатті
Пам’ятаєте, де саме потрібно шукати істину? -“In vino veritas” – так, у вині. І взявши в руки келих з цим чудовим напоєм, мимоволі замислюєшся – як його все-таки роблять?
Кожного року, в третій четвер листопада, у Франції та багатьох інших країнах традиційно відзначають свято молодого вина Beaujolais Nouveau. У ці дні «напій істини» заповнює бари багатьох країн. Та найбільше його на батьківщині – в області Божоле, що знаходиться на південь від Бургундії. Свято молодого вина, засноване для його популяризації, добре прижилося тут і нині відзначається не тільки у Франції, але і в десятках країн світу.
12 листопада у місті над Ужем розпочалися фестивальні дні, які включають в себе дні Святого Мартіна, фестиваль “Французька осінь”, фестиваль французького кіно та фестиваль молодого вина. Останній відбувся 21 листопада 2010 року – «Закарпатське божоле» – наймолодший винний фестиваль Закарпаття. На ньому свою продукцію представили найкращі приватні винороби регіону, які завірили: вино у цей час унікальне – воно по-особливому ніжне, м’яке і має насичений неповторний аромат.
Бурчак – прикмета закарпатської осені
Під час божоле-днів вино не тільки п’ють. Про нього дізнаються й багато цікавого: організатори розказували історію виноробства на Закарпатті, традиції вживання та особливості цього унікального напою. Молоде вино закарпатці називають «бурчак» – виноградний продукт у стадії перетворення соку на алкогольний напій, який активно бродить і досяг гармонійного співвідношення спирту, цукру й кислоти. Кажуть, бурчак очищає кров, і для того, щоб ефект був досконалим, треба випити його стільки, скільки тієї крові є у людини. Приказка ця, швидше нагадує жарт, бо 5 літрів цього шумного, солодкого, але дуже оманливого напою п’янить навіть найздоровішу людину. Хоча, чесно кажучи, «закуски» на святі не бракувало. Тож «найміцніші» гурмани мали змогу перевірити на власному організмі, наскільки правдивою є ця інформація.
А ще на святі винобрання проводився розіграш фірмових келихів з логотипом фестивалю, до вартості яких входила вартість 1 літра вина, а також традиційна лотерея та картка народної дегустації.
Місія «Закарпатського божоле» – бути першим вісником нового врожаю, дарувати радість. І незалежно, чи то сезонний продукт в гастрономічному календарі, чи просто привід для свята – в будь-якому випадку молоде вино на столі допоможе розфарбувати у яскраві кольори осінній, сумовитий листопад.
____________________________________________________________________________________________
© Ігор Меліка, 2010
З особливим задоволенням закарпатці смакують бурчак під час сімейної вечері, закусуючи духмяною пікницею (домашня кобваса), баньками (печена картопля) та квашеною капустою. Адже на думку експертів, вино приносить максимальну користь, коли його вживати разом з їжею. А ще кажуть, що вживання “напою істини” впливає на зовнішній вигляд людини, адже воно містить велику кількість антиоксидантів, що омолоджують і покращують стан шкіри та спалює жири. Навіть у Святому писанні часто згадується про корисні властивості червоного напою: «Пий не одну воду, а вживай небагато вина, заради шлунка твого і частих твоїх недуг» (1 Тим. 5, 23). Тож будьте здорові, залишаючись довго молодими!
ммм… на фото смакота )))
подруга теж там сьогодні побувала, каже, що враження незабутні 😉
АНОНС ФЕСТИВАЛЮ “ЗАКАРПАТСЬКЕ БОЖОЛЕ – 2013″