11 січня 2014 року у Берегівському районі в прикордонному селі Астей стартує перший кулінарний «Фестиваль гурки та домашньої ковбаси». На фестивалі планують готувати домашні традиційні угорські страви, після чого визначать переможців конкурсу. Місцеві різники різатимуть свиней та обпалювати їх соломою, далі готуватимуть страви з м’яса. Взагалі свиню називають унікальною м’ясною твариною через те, що нічого не пропадає. У діло йдуть не тільки сало, м’ясо й внутрішні органи, але й навіть вуха та кишки. Останні служать для знаменитої закарпатської гурки, що її майстерно роблять закарпатські господині. Для цього кишки вичищають, миють їх, відтак надувають, а тим часом інші готують фарш. Для того, щоби зробити гурку, потрібно зварити нутрощі і перемолоти їх на м’ясорубці. Цей лівер засмажити з цибулею, додати відварений рис, сіль, спеції. А потім ці кишки наповнюють готовим фаршем.

Існує декілька різноманітних рецептів приготування гурки. Наприклад, гурку гуцульську готують з суміші відвареної кукурудзяної крупи, свинячих шкварок та смаженої на смальці цибулі, чорного перцю та солі, якою набивають підготовлені кишки. Гурку домашню готують з суміші відварених та змолотих легенів, печінки, шкварок змішаних з відвареним рисом, молотим перцем та сіллю. Кров’яну гурку готують із відварених крові та рису зі шкварками та смаженою цибулею. Колись кров’яну гурку готували тільки в той день, коли була зарізана свиня, набиваючи кишки сумішшю відвареного рису, крові та її нутрощів.

На фестивалі в Астеї можна буде скуштувати різні види гурки, спробувати домашнього вина та паленки. Урочисте відкриття фестивалю відбудеться о 13:00 за київським часом. Далі планують смачний обід з живою музикою. О 17:00 відбудеться оголошення переможців конкурсу на кращу страву в номінаціях: «Кро’вяна гурка», «Печінкова гурка», «Смажена домашня ковбаса», «Копчена домашня ковбаса», «Сальтисон», «Копчене сало», «Варене сало із спеціями», «Шкварки», «Бограч-гуляш», «Смажені в печі свинячі ніжки», «Смажене в печі поросятко» та «Домашнє вино».

Програма фестивалю:

7:00 – традиційне різання свиней, обпалювання соломою, смакування паленки
7:00 – 13:00 – приготування гурки, домашньої ковбаси та інших смачних страв із свинини. Змагання на приготування кращої страви. Вітання та представлення учасників фестивалю
7:00 – 18:00 – Виставка та продаж народного рукоділля Закарпаття. Дегустація домашнього вина
13:00 – Урочисте відкриття
13:00 – 14:00 – Смачний обід з музикою. Циганська жива музика
14:00 – 17:00 – Культурно-розважальна програма
17:00 – Оголошення конкурсу на кращу страву
18:00 – Святкова танцювально-розважальна програма

Залишити коментар