Її називають по-різному: «Гора, що захоплює подих», «Дволика», «Остання із Ґорґан», «Тисова». В перекладі з румунської, ім’я її означає «перекошена» (крива, вигнута). Про неї ходить багато міфів і чуток… Ось така вона, загадкова і багатолика – Стримба (1719 м) – найвища вершина Національного природного парку «Синевир».

Стримба знаходиться на межиріччі Тереблі і Тересви (Закарпатська обл.). Разом з горою Стреминіс вона утворює гірський масив, який з південно-західного боку замикає систему Горганських хребтів. Іншими словами, Стримба розташована «на краю Ґорґан».

Вершина Стримби має трикутну форму і встелена камінням, що вкрите жовто-зеленим накипним лишайником Різокарпоном (Rhizocarpon geographicum). Північно-західні та східні схили гори круті, південно-східний переходять у сідловину, якою з’єднується з горою Стриминіс (1652 м). Вершина Стримби місцями вкрита жерепом (гірською сосною).

На південь від Стримби розташований перевал місцевого значення – Присліп, за яким простягається хребет Красна, на північний захід – хребет Пишконя. На захід від гори лежить мальовнича долина річки Тереблі зі селами Колочава, Горб, Негровець та Синевир. Південно-західні схили гори лежать у межах Національного природного парку «Синевир». В теплу пору року піднятися на Стримбу і спуститися з неї можна впродовж одного дня. Втім варто все-таки залишитися заночувати десь біля верхівки, щоб вранці зустріти неповторний світанок. Адже з вершини гори Стримба відкриваються дивовижно-мальовничі краєвиди, від яких справді захоплює подих!

Присілок Брадолець (село Колочава, Міжгірський р-н)

Вид на гору Стреминіс з вершини гори Стримба (Міжгірщина)

На вершині гори Стримба (1719 м)

Вид на г. Топас з вершини гори Стримба

Вид з вершини гори Стримба

Привододільні Горгани (вид з вершини гори Стримба – 1719 м над р.м.)

Вид з вершини гори Стримба на хр. Пішконя

На вершині гори Стримба (1719 м над р.м.)

____________________________________________________________________________________________

Фото: © Ігор Меліка, червень 2015 (Привододільні Горгани, Колочава)

  • Svitlana Oliynyk:

    Краса! Подібна на Добошанку, Сивулю

  • Sazin Yuri:

    Класно було, на одному подиху.
    А ще цмунда..

Залишити коментар