Аномальні примхи погоди у світі не оминули й Україну. Однак на відміну від небачених снігопадів, злив та потужних вітрів для українців природа обрала більш гуманний сценарій – нетипове як для січня тепло. І якби не календар, нетипово теплу пору року можна було б сплутати з серединою весни чи осені. Теплий природний катаклізм відчутний на більшості території України. В містах аномалію здебільшого можна розгледіти по температурі повітря і відсутності снігу і… по квітучим деревам. Наприклад, на Закарпатті, аномально теплий січень спровокував цвітіння сакури. І хоча сакура зазвичай розцвітає лише в кінці квітня – на початку травня, було зовсім незвично споглядати на оголених гілках дерев ніжно-рожеві квіти, що з’явилися посеред зими. До речі, два місяці тому, у листопаді 2013, мешканці Закарпаття також мали нагоду милуватися несподіваним цвітінням сакури.

У цілому в країні спостерігається аномально тепла зима: сніг побачити можна тільки на гірських вершинах, і температура не опускається нижче нуля. Синоптики пояснили, що занадто теплий січень пов’язаний з антициклоном з Атлантики. Сніг цієї зими все ж таки буде – у другій половині січня 2014, запевнили метеорологи. Правда, температура опуститься ненадовго. Загалом, пояснюють синоптики, кількість аномальних погодних явищ за останні роки зростає, і головне, що температури повітря не знижуються, а навпаки, постійно підвищуються. При цьому рекорди по абсолютному мінімуму ще жодного разу не повторювалися, а от по максимуму, навпаки, фіксуються все нові й нові.

Кліматичні зміни, які відбулися в Україні, сприяють тому, що саме такий підвищений температурний режим буде спостерігатися і в більшості днів зимового періоду. Слід зазначити, що дедалі більшої актуальності набуває ще одне питання – якою буде весна після такої зими. Давати такі далекоглядні прогнози синоптики не беруться. З огляду на минулий 2013 рік і нинішні кліматичні сюрпризи, можливе все…

09.01.2014 Закарпаття, Мукачево

Квіти сакури в середині січня (2014)

____________________________________________________________________________________________

Фото: © Ігор Меліка, січень 2014  All Rights Reserved

 • Анно Неймес:

  На Різдво, як на Паску… мері крісмес 🙂

 • Печижак Роман:

  молоде вино під сакурами! Оце екзотика 🙂

 • Галина Гринечко:

  Казка “Дванадцять місяців” має реальне втілення! Місяць Квітень постарався

 • Любов:

  Непокоїть така краса. Про осіннє цвітіння повідомляли журналісти телеканалу ZIK:
  «Рослини не встигнуть підготуватися до зими. Ті частини, які зараз відцвіли, будуть вимерзати і можуть загинути. Якщо було б масове цвітіння дерева, то є загроза того, що дерево врешті загине», –коментував завідувач кафедри ботаніки біофакультету Ужгородського національного університету Олег Колесник.
  Живемо надією на краще!

 • Anima Atra:

  Ще декілька років – і замість ялинки будемо прикрашати ароматні грона бузку 🙂

 • Отакої! Але як я тішився, ще в листопаді побачивши ті квіти!…
  І теж думав про весну, згадуючи, як кілька разів поспіль відкопував машину тогоріч.

  З Новим Роком, Ігоре! Незабутніх вражень та міцнющого здоров’я 🙂

 • Elvira Podolinska:

  Ооо, зима на Украине – такая зима :)) а мы в Сванетии сейчас, тут есть снег, а в Кутаиси пальмы и даже цветы какие-то цветут!

Залишити коментар