Аномальне цвітіння сакури на Закарпатті спровокував теплий листопад 2013. І хоча зима не за горами, в краї масово квітнуть дерева і рослини. Науковці пов’язують ці аномалії із рекордно теплою осінню. У кінці жовтня температура повітря у деяких закарпатських містах сягала аж 25-ти градусів. Зазвичай сакура розцвітає лише в кінці квітня, на початку травня. А тут ніжно-рожеві квіти несподівано з’явилися в середині листопада. Перехожі радіють осінньому сюрпризу. А ботаніки пояснюють – через таке невчасне цвітіння дерева можуть і загинути.
Третя декада жовтня була аномально теплою, і спостерігалися навіть досягнення аномальних температур. Ми побили рекорди: Хуст сягнув 25 градусів, 24 в Ужгороді, в Берегові, Рахів теж побив рекорди, повідомляє Василь Манівчук, начальник Закарпатського обласного гідрометеоцентру. Біологи кажуть – осіннє цвітіння має негативний вплив, особливо на дерева. Рослина не встигає підготуватися до морозів. Тобто ті гілки, які зараз спровокували цвітіння, ці пагони – вони вимерзнуть. А саме дерево залежить від кількості пагонів, які розцвіли. Якщо розцвіло багато пагонів – можуть вимерзти великі центральні гілки або все дерево, зауважує Олег Колесников, завідуючий кафедрою ботаніки УжНУ.
Сакура – японська назва декоративного дерева, що відноситься до виду Вишня дрібнопильчата (Prunus serrulata), а також його суцвіть. Квіти мають забарвлення від яскраво-рожевого до білого. Щорічний період цвітіння сакури триває менше тижня. Тому квіти сакури виступають символом скороминучості юності і всього земного життя. А ще у японців з цвітінням сакури пов’язано безліч легенд і повір’їв. Приміром, квітковий пилок сакури, що впав у чарку саке, додає сил і здоров’я. Закарпатцям до душі інше японське повір’я: сакура обов’язково приносить своєму господареві достаток, і той, хто посадить таке деревце, буде успішним і щасливим. А квітковий пилок тут ловлять не в чарки з саке, а в «горнятка» з кавою.
____________________________________________________________________________________________
© Ігор Меліка, 2013
Нічого собі!!!! Диво!
Слідом за буйним квітуванням сакур, на присадибних ділянках мукачівських господарів достигла соковита хурма
Фото 15.11.2013 (Мукачево): ФОТО-1 ФОТО-2 ФОТО-3 ФОТО-4 ФОТО-5 🙂