Вино Боржавської вузькоколійки 2013

В рамках святкування «Міжнародного фестивалю вина -2013» в Берегові (Закарпаття), 9 березня 2013 року о 9:30 зі станції Виноградово вирушить святковий спецпотяг за маршрутом Виноградово – Хмільник – Берегово.

Опис подорожі

• 9 березня о 9:30 зі станції Виноградово вирушить святковий спецпотяг за маршрутом Виноградово — станція Хмільник — Берегово. Під час подорожі ми зможемо скуштувати традиційну місцеву випічку та послухати історію Боржавської залізниці, яку розповість директор Іршавського краєзнавчого музею Андрій Світлинець. На маршруті ми зробимо першу зупинку в селі Шаланки, де відвідаємо історичні винні підвали XVII століття та продегустуємо місцеві вина. У 1711 році в шаланківських підвалах проходив останній сейм за участі Ференца II Ракоці.

• Наступна зупинка — унікальна залізнична станція Хмільник, яка ізольована від населених пунктів та автошляхів і знаходиться серед лісу. На станції оглянемо залізничний арочний міст через річку Боржаву (1884 рік), механічний семафор, механічні стрілки (1889 рік), танкерну систему для заправки водою паровозів та бойлерну, ознайомимось з роботою електрожезлового апарату тощо.

• В селі Нижні Ремети у нас відбудеться екскурсія до фермерського господарства, де розводять корів породи «угорська сіра» (szürke marha). Також продегустуємо ексклюзивні марочні вина товариства «Котнар».

• Наступний пункт нашої подорожі — село Великі Береги, де ми завітаємо до відомого винороба Івана Урсти, переможця минулорічного фестивалю «Червене вино». Тут проведемо дегустацію та послухємо розповідь про особливості виноробства.

• В селі Кідьош ми зупинимось для фотосесії та продегустуємо глінтвейн, щоб зігрітись.

• Кінцевий пункт нашої подорожі — станція Берегово, де зможемо оглянути депо. Після закінчення подорожі Боржавською залізницею у бажаючих буде можливість продовжити святкування на фестивалі вина, який буде проходити в центрі міста Берегова. Тривалість подорожі – близько 5 годин.

Програма та розклад зупинок

▪ 09:30 — відправлення потяга із залізничної станції Виноградів
▪ 10:30 — відвідання історичного винного підвалу XVII ст. в с. Шаланки / дегустація вин
▪ 11:15 — екскурсія по залізничній станції Хмільник
▪ 12:00 — відвідання ферми корів породи «угорська сіра» в с. Нижні Ремети
▪ 12:45 — відвідання винороба Івана Урсти в с. Великі Береги / дегустація вин
▪ 13:45 — фотозупинка в с. Кідьош
▪ 14:00 — прибуття в Берегово / екскурсія в депо Берегово-мале

Детальніше про винний дегустаційний тур на сайті borzhava-railway.com

Залишити коментар