7-8 вересня 2013 року в місті Рахів, що на Закарпатті, пройде черговий фестиваль-ярмарок “Гуцульська бринза”. Гуцульська бриндзя — свято повернення вівчарів з полонин додому. Щороку, в квітні вони виходять з худобою високо в гори на широкі полонини, де залишаються аж до початку вересня. На полонинах доглядають худобу, доять молоко та виготовляють сир, бринзу, вурду. Попрацювавши ціле літо в горах вівчарі повертаються додому і влаштовують гучне свято – фестиваль ,,Гуцульська бриндзя”, яке вже традиційно пройде в місті Рахів 7-8 вересня 2013 року.

Фестиваль „Гуцульська бриндзя” започаткувала територіальна громада села Кваси. Він є „візитівкою” Рахівського району і однією з найяскравіших сторінок його культурно-мистецького життя. Фестиваль увібрав кращі здобутки Гуцульщини і демонструє справжні традиції гуцулів-полонинників – їх побут, ремесло, культуру, гостинність і здобутки. На фестивалі можна буде не тільки спробувати десятки видів овечого сиру, а й розважитися – по-справжньому, по-гуцульському, за давніми традиціями.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ «Гуцульська бриндзя-2013»

7 вересня, субота:

10:00 – 16:00 – заїзд гостей та учасників фестивалю;
11:00 – 18:00 – виставки художників Рахівщини (зал райдержадміністрації)
16:00 – зустріч керівництва районної державної адміністрації та районної ради з офіційними делегаціями. Засідання міжнародного ,,круглого столу” ,,Міжнародна співпраця Рахівщини сьогодні і завтра”.

8 вересня, неділя:

8:00-12:00 – розгортання експозицій виставок народних умільців та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства, вул. Буркут, амфітеатр “Буркут”;
11:30-12:15 – хід святкової колони від вулиці Богдана Хмельницього до амфітеатру “Буркут”;
12:15-12:45 – урочисте відкриття фестивалю-ярмарку ,,Гуцульська бриндзя”, запалення полонинської ватри;
12:45-14:00 – огляд експозицій виставок народних умільців населених пунктів та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства; конкурси на кращих: трембітаря, сопілкаря, коломийкаря, змагання з приготування гуцульських страв;
14:00-17:00 – гала-концерт фестивалю;
17:00-24:00 – концертно-розважальна програма, масові гуляння, святковий феєрверк.

Під гучні звуки гуцульських трембіт та цимбалів, місцеві жителі радо зустрінуть гостей фестивалю “Гуцульська бринза 2013” і з задоволенням розкажуть і покажуть секрети виготовлення справжньої бринзи. Жінкам на цьому святі буде відведена особлива роль. Апетитними стравами з бринзи на мереживних рушниках і скатертинах господині пригощатимуть господарів полонин, учасників і гостей фестивалю.

Організатори запрошують приєднатися до свята, яке загартоване карпатськими горами та прадавніми автентичними традиціями. Тільки тут ви зможете на повну насолодитись свіжим карпатським повітрям, смачними та екологічно чистими стравами, доторкнутись до частинки суворого гуцульського побуту та відчути всю гостинність карпатського краю!

Залишити коментар