"Берлибаський бануш 2016"

«Берлибанський бануш» – щорічний фестиваль, що скликає гостей до мальовничого карпатського села Костилівка. У давнину село називалося Берлибаш, а з 1949 р. відоме як Костилівка. Та у всі часи гуцульські співанки тут звучать так мелодійно, що з ними співає душа, а танці такі запальні, що ноги самі починають пританцьовувати! Та найголовніше, що саме тут готують найсмачніший в цілому світі бануш! Не вірите? Приходьте на фестиваль і переконайтеся в цьому!

Костилівка гостинно запрошує поціновувачів унікальної культури та самобутності Рахівщини на X ювілейний кулінарний фестиваль «Берлибаський бануш 2017». Свято відбудеться 14 травня 2017 року біля підніжжя легендарних скель-стрімчаків де і проходитимуть тематичні народні гуляння з традиційними розвагами та незабутньою атмосферою.

Цього року фестиваль планує вразити гостей оригінальною програмою. Вперше відбудеться презентація туристичної візитівки села – скель «Стрімчаки». А родзинкою фестивалю стане знайомство з Берлибашкою. Адже саме так називається корова – «засновник» та «спонсор» фестивалю, оскільки бануш на фестивалі готується виключно на сметані з її молока. Традиційно Костилівкою пройде урочиста гуцульська хода, горітиме полонинська ватра, відбудеться конкурс-змагання з приготування гуцульського банушу та працюватиме ярмарок гуцульських виробів місцевих майстрів. Крім того на гостей свята чекають веселі конкурси, змагання, концертна програма з виступами гуцульських колективів та виконавців різного жанру. Неповторний гуцульський колорит, сотні літрів баношу та незабутні враження гарантовані всім учаникам фестивалю «Берлибаський бануш».

Усі гості фестивалю, окрім традиційної бринзи, вурди (овечого сиру), матимуть змогу скуштувати страви з картоплі із шкварками, мелайний пиріг, гурку, домашню ковбаску, кремзлики, вареники по-костилівськи, голубці, а також власноруч приготовані яфинівку, горіховку, грушівку, навіть «берлибашський коньяк». Відкрийте для себе колоритну Рахівщину!

Залишити коментар