Побувати на Петросі восени, коли „димлять” гори, а багряно-золотисті трави вкриваються білим інеєм – моя давня мрія. А так як мрії мають властивість матеріалізуватись, то і чекати довго не прийшлося. Головне сконцентруватись на меті і впевнено рухатись до неї! Четверо моїх однодумців виявили бажання підтримати мене і, в суботу 15.11.08. вдосвіта, вирушили на Рахівщину в с ело Кваси – на початок маршруту. Одразу на виході із села ми зустріли відомих місцевих фотомоделей, які навіть не обговорюючи нюансів охоче погодились на кастинг.
Карпатська осінь, простеливши килим з опалого пахучого листя, потихеньку привела нас на полонину Мінчіль (1238 м) до вівчарських стай, розміщених у самого підніжжя гори Шешул. Тут, несподіванно до нас приєднався шостий учасник походу, який добровільно зобов’язався нести найважчий наплічник.
Нагодувавши мачку (саме так на Закарпатті кажуть на кицю) бутербродами з шинкою, продовжуємо рухатись живописною траверсною дорогою, обминаючи полонину Шумнеска.
Далі, невеликим радіальним підйомом дістаємось на перевал Шешул (1586 м н. р.м) південні схили якого спираються на полонину Рогнеска. Нам – саме сюди! За переказами місцевих, на цій полонині найкращий вибір колиб-апартаментів. Так, з чотирьох житлових будинків, ми вибрали найдорожчий: одномісний люкс з піччю, наколотими дровами, столом, лавками і широким французським ліжком.
Щодо останнього, то тут «французи» промахнулись на рахунок кількості спальних місць. Тому альтернативним житлом для двох учасників походу став звичайнісінький туристичний намет. Але вівчарська хатина обєднувала мандрівників і була для них чимось надзвичайно рідним і теплим. Допізна, сидячи біля печі з горнятком гарячого чаю в руках, ми охоче розказували всілякі казочки-небилиці, і тільки сміх котився по всій долині, пронизаній яскравим світлом від повнолуння, і зникав десь аж там унизу, поміж смерек та сивого туману.
Ніч була тихою і спокійною. Вранці о шостій – підйом. Через деякий час, пробираючись густим туманним лісом виходимо на траверзну дорогу, яка, обминаючи полонину Германеска, мала привести нас до підніжжя Петроса. Туман дедалі густішав. Здавалося, що сонця сьогодні ми так і не побачимо. Але вже за півгодини стрімкого підйому до основного промаркованого маршрут №15, ми нарешті побачили блакитне небо і яскраве сонце.
Останній кілометр по вузькій стежці і ми саме там, де збуваються мрії усіх, хто закоханий у ці гори! Сонце+небо+хмари – це все зараз твоє і ти відчуваєш себе справжнім переможцем. Ти – на небесах! Навколо тебе вирують стрімкі потоки повітря, бешкетує вітер. І тільки багряні трави вкриті інеєм тихо шепочуть: -Це, не сон, а Мрія, до якої ти так довго йшов!
____________________________________________________________________________________________
© Ігор Меліка 2008