Щороку, на початку червня, Вододільно-Верховинські Карпати дивують туристів своїм флористичним різноманіттям. В цю пору, полонинські плантації високогірних квітів наповнюють повітря солодким медовим запахом. А їх різнобарвна і вражаюча палітра – це незабутні миті в житті!
Серед квіткового розмаїття Вододільно-Верховинських Карпат варто виділити Арніку гірську – багаторічну трав’янисту рослину з жовтими квітами на високих стеблах. Ця дивовижно-сонячна квітка не може не привабити погляд людини. Про неї хочеться говорити найніжнішими словами, змальовувати її красу поетичними рядками, складати про неї чудові легенди. Ця тендітна рослинка завжди приходила на допомогу людині, яка долає хворобу. А цілющі властивості у неї неперевершені.
Проте важливо пам’ятати, що рослина є отруйною! Квітки і листя збирають у червні та липні, а коріння – восени. Збирати їх слід на початку цвітіння, обриваючи вручну в суху погоду, після того як спала роса. У квітках арніки присутні ефірне масло, дубильні речовини, аскорбінова кислота, бетаїн, алкалоїди, цукор і багато інших корисних речовин.
Подейкують, що у стародавніх алхіміків Арніка вважалася символом сонця. Також її застосовували як пахощі, для обкурювання приміщень перед медитаціями. Також вважається, що аромат арніки нормалізує сон і сприяє заспокоєнню нервової системи. У народній медицині в основному використовують настоянку з квіток рослини і не дарма цінують її за сильний заспокійливий ефект. Цілющий настій також має кровоспинну, знеболюючу, протизапальну і ранозагоювальну дію. Втім найважливіше, що слід пам’ятати: Арніка гірська занесена до Червоної книги України. Відтак бережливе ставлення до природи, віддячується нам здоров’ям. Тож разом з командою фотомандрівників, всіх бажаючих запрошую до квітучої країни – в гості до жовтогарячого літечка!
____________________________________________________________________________________________
Фото: © Ігор Меліка, червень 2017 (Вододільно-Верховинські Карпати)