Дністер – це одна з найбільших річок України, що протікає в мальовничій каньйоноподібній долині зі скелястими берегами порослими широколистяними лісами. Долина ріки доволі густо заселена, а на берегах та в навколишніх селах зустрічаються пам’ятники культури різних епох і народів: церкви, костели, монастирі, розвалини замків та фортець.
Дністер приваблює до себе туристів та відпочивальників різного віку. Для цих місць характерний сухий теплий клімат, схожий на кримський, тому відпочинок на Дністрі принесе вам не менше користі та задоволення, ніж відпочинок на морі. Мандрівка на катамаранах по цій величній і мальовничій річці є однією з найцікавіших атракцій з великого різноманіття активного відпочинку.
До того ж, літо – найкраща пора для заняття водним туризмом! Обираючи сплав на катамаранах по Дністру, ви отримаєте насамперед медитативний релакс та чаруючу романтику в єднанні з дивовижною природою в компанії однодумців. Гайда! Сплав по Дністру в межах Дністровського каньйону.
Маршрут: с. Незвисько (Івано-Франківська обл.) – Раковецький замок – с. Уніж, фестиваль «АртПоле» – с. Хмелева – с. Литячі (Тернопільська обл.) – с. Устечко (Тернопільська обл.) – с. Нирків – Червоногородський замок – Джуринський водоспад. Довжина водної частини: 50 км.
Раковецький замок – пам’ятка архітектури національного значення, фортифікаційна споруда XVII століття. Замок розташований у селі Раковець Городенківського району Івано-Франківської області. Був зведений галицьким підчашим Домініком Войцехом Бенявським у середині XVII століття. Будівництво завершене в 1660 році. В XVIII ст. замок втратив своє оборонне значення і слугував за житло. З часом місцеві жителі розібрали рештки оборонних мурів для власних будівельних потреб. На сьогодні зберігся лише невеликий фрагмент північно-західного муру і вежа.
Червоногородський замок – оборонна споруда біля зниклого колишнього міста Червоногорода, у першій половині XIX ст. перебудована на палац. Руїни розташовані в урочищі Червоному, поблизу села Ниркова Заліщицького району Тернопільської області, на стрімкому пагорбі посеред глибокої котловини річки Джурин, яка в цьому місці утворює замкнуту петлю.
Джуринський водоспад – водоспад на річці Джурин в Заліщицькому районі Тернопільської області України. Висота водоспаду – 16 метрів. Джуринський водоспад є найбільшим рівнинним водоспадом України. Розташований між селами Нирків і Устечко поблизу руїн зниклого міста Червонограда. Біля водоспаду знаходяться руїни водяного млина, який працював до початку 1950-х років. За найпопулярнішою версією-легендою, водоспад був створений турками-османами під час облоги Червоногородського замку в 1672. Щоби здобути замок, турки перерубали кам’яний кряж між двома сусідніми ділянками річища Джурина, скерувавши таким чином повноводну на той час річку, яка формувала кількакілометрову петлю й огинала пагорб із замком, у нове річище. Так турецькі війська нібито звільнили собі доступ до стін замку. Водоспад Джурин має наукову, естетичну та пізнавальну цінність, є одним із найпривабливіших туристичних об’єктів Тернопільщини.
Віддаленість від автошляхів та захищеність високими берегами Дністровського каньйону привела до того, що за останні роки відпочинок на Дністрі набув широкої популярності і став затребуваним у сфері курортного життя. Впродовж трьох гарячих і насичених днів мандрівки Дністром, було майже все необхідне для душевного балансу: єднання з дикою природою, пізнання історії рідного краю, споглядання зорепадів біля нічного вогнища, щирі розмови у колі однодумців, смачна їжа приготована на вогні і, звісно ж – купання донесхочу в Дністровьких теплих водах. А ще, переважна більшість учасників вперше спробували, як треба правильно веслувати і табанити 🙂 До нових зустрічей на Дністрі!
____________________________________________________________________________________________
Фото: © Ігор Меліка, серпень 2019 (Дністровський каньйон)
Неймовірні фото! Казкові краєвиди! Та яскраві спогади :))
3D модель Червоногородського замку https://skfb.ly/6PoDp розроблена Сергієм Присяжним і його компанією AERO3Dengineering https://aero3d.com.ua/ у 2019 році