Німеччина – одна з найрозвинутіших країн світу та Західної Європи. Вона роташована в центрі Європи і межує з Польщею, Чехією, Нідерландами, Бельгією, Францією, Люксембургом, Швейцарією, Австрією та Данією. У Німеччині туристів всюди чекають визначні пам’ятки і пам’ятники багатовікової культури: замки і палаци, церкви і монастирі, стародавні міста з фортечними мурами, воротами і баштами, із старими будинками на романтичних вулицях.
Щорічно в Німеччину приїжджає тисячі людей, щоб познайомитися з цією державою. Цікавий той факт, що тут немає “забутих Богом провінцій”. У кожній із 16 земель є свої визначні пам’ятки та культурні цінності. Густа транспортна мережа дозволяє безперешкодно потрапити в будь-який куточок цієї дивовижної країни.
Цього року мені випала лотерея відвідати Федеративну Республіку Німеччини та побувати на Міжнародній музичній виставці Musikmesse-2012 в Франкфурті на Майні. Musikmesse – це одна з найбільших виставок світового масштабу, де щорічно зустрічаються професіонали і любителі музики. Виставка щорічно дивує різноманітністю продукції, знайомить з новинками і хітами продажів. Найбагатша енциклопедія технічних аспектів світу музики дає орієнтир фахівцям, а також залучає близько півтори тисячі експонентів з усіх куточків планети. Пропозиції виставки Musikmesse складають весь асортимент музичних інструментів – від акустичних гітар, барабанних установок, клавішних і духових до останніх віянь в галузі електронної музики, обладнання для студійного запису і ді-джеїв. Чотири дні прослуховування і відтворення звукових варіацій супроводжуються прем’єрними показами, презентаціями унікальних продуктів, спілкуванням з колегами.
Після закінчення виставки мені вдалося зустрітися з моїм кращим другом, який більше десяти років тому покинув Україну і нині проживає на Баварській землі. Він з радістю запросив мене до себе в гості, в результаті чого моє відрядження продовжилося ще на чотири дні. За цей короткий час мені вдалося побувати в багатьох дивовижних куточках Німеччини і побачити багато вражаючого та цікавого. Я відвідав міста: Франкфурт на Майні, Ашаффенбург , Клінгенберг, Вертхайм, Бамберг, Нюрнберг та навіть встиг відвідати мальовничу Франкську Швейцарію (Frаnkische Schweiz).
Після галасливої і багатолюдної музичної виставки, невдовзі я опинився в диких джунглях – ботанічному саду Palmengarten. Цей парковий комплекс (22 гектари) – справжній оазис в самому центрі Франкфурта і улюблене місце відпочинку не тільки туристів, але і навіть тих, хто байдужий до ботаніки. У 14 сучасних теплицях павільйону «Тропікарій» панує тропічний і субтропічний клімат. Тут представлені всі рослинні зони Землі – від надзвичайно багатих флорою вологих тропічних лісів, до пустелі з колючими кактусами-велетнями. «Тропікарій» – це пізнавальна подорож по кліматичних зонах нашої планети. В одному із павільйонів я натрапив на виставку орхідей. Кольори, запахи і форми цих дивовижних квітів запам’ятаються надовго.
Покидаючи “місто хмарочосів і банків” я їду в Бамберг, де проживає мій друг. По дорозі зупиняюся в місті Ашаффенбург на коротку екскурсію, а ще трохи пізніше відвідую колоритне містечко виноробів – Клінгенберг. Тут, на схилах місцевих пагорбів у вигляді терас, розкинулися десятки гектарів плодоносних виноградників. В Німеччині, Клінгенберг відомий своїм червоним вином сортів “Pinot noir” та “Blauer Portugieser”. Також вражає містечко своєю колоритною архітектурою. Окремі будинки з дерев’яними каркасами були побудовані тут ще в 16 столітті. Блукаючи кам’яними вигнутими вуличками Клінгенбергу, можна відчути атмосферу середньовіччя та подих старовини…
По дорозі в Бамберг я відвідав місто Вертхайм на Майні, що знаходиться в штаті Баден-Вюртемберг на злитті річок Таубер і Майн. Це невеличка країна виноробів, фортець та середньовічної культури. Вишукані франконські вина, запашні кренделі та доброзичливі жителі – все це являється візитною карткою Вертхайма.
Бамберг – місто пивоварів, музеїв, численних палаців, соборів і готичних будівель. Колись кайзер Генріх II назвав Бамберг “столицею всього світу” – “франконським Римом”. І дійсно, Бамберг, як і Рим, розкинувся на семи пагорбах. Багато хто називає це місто “маленькою Венецією” – в Бамберзі, розташованому на двох рукавах річки Регніц, мости і містки зустрічаються на кожному кроці. Історія міста почалася в VII столітті, коли на Соборній горі було зведено кріпосну споруду. А в X столітті графи Бамбергські на цьому місці заснували місто.
На початку XI століття Бамберг перейшов у володіння імператора Генріха II Святого, який з часом зробив місто центром своєї імперії, і заснував тут єпископство. В Бамберг, який набув популярності і багатства, стали з’їжджатися вище духовенство і світська знать імперії. На щастя, на відміну від багатьох інших міст Німеччини, світові війни XX століття обійшли Бамберг стороною, і багата архітектурна спадщина всіх минулих епох залишилася недоторканою. Центральна частина міста, повністю збереглася до наших днів і в 1993 році була оголошена ЮНЕСКО світовою культурною спадщиною.
Перебуваючи всі ці дні в Німеччині, за вікном стояла надзвичайно тепла і сонячна погода. Повсюди пістріла різноманітними барвами флора: магнолії, сакури, нарциси, гіацинти. Привітна і квітуча Європа залишила у моєму серці яскраві і незабутні спогади. А зустріч з другом додала в моє життя ще більше яскравих фарб і позитивних емоцій. Цю дивовижну країну з її неповторним колоритом і гостинністю аж ніяк не хотілося покидати. Але, як кажуть: всюди добре, а вдома найкраще. Auf wiedersehen!
Еще хочу туда…)))
Очень красиво))
Каким аппаратом делал?
Толя: снимаю своей “старенькой лошадкой” Minolta Dynax 7D 😉
Блін…як мене дусит ота зелена тварюка що зветься жабою……
Плодовита поїздка.
Репортаж чудовий, а фото- очей не відірвати 🙂
Капец… от це краса!