Після невблаганних морозів та лютих завірюх, після снігів, що вкрили землю товстою білосніжною ковдрою, після довгої зимової сплячки, у яку, здається, впадають не лише деякі види звірів, а й окремий туристичний люд, нарешті настає весна – вісниця тепла і пробудження природи. Аромат талого снігу і перших квітів розноситься по гірським долинам, де на залитих сонцем галявинах з-під снігу виглядають первоцвіти. У такий весняний день хочеться довше побути на свіжому повітрі, надихатися весною, натішитись теплим сонцем, отримати свіжу порцію позитивних емоцій та цілий калейдоскоп незабутніх вражень.

Чимало стомлених рекордними морозами людей чекають з нетерпінням на відлигу. Хіба що окремі туристи та лижники бажають продовження зими. Останні, протягом всього зимового сезону, перетворили гірськолижні курорти в справжні мурашники. Що ж насправді відбувається в цей час високо в горах, вирішив перевірити і я. Добре усвідомлюючи, що на висоті більше ніж 1000 м над р.м. весна приходить зі скрипом, я одягнувся тепліше, в термос налив глінтвейну і – гайда в гори! Весняна прогулянка Полониною Боржава принесла цілу торбу задоволення і незабутніх вражень! Ясна сонячна погода дозволила пройти льодяний хребет відстанню 13 кілометрів (від Пилипця до Подобовця через Великий Верх). В результаті чого, «білий березень» на Полонині Боржава залишився у найяскравіших спогадах та увіковічений на знімках. А білосніжні схили гір, помережані туристичними слідами та крижані скелі з фірну і льоду запам’ятаються ще на довго. Саме така вона – високогірна весна!

Полонина Боржава

Гірськолижний курорт Пилипець

Гірськолижний курорт Пилипець

Великий Верх

Полонина Боржава

Полонина Боржава

Полонина Боржава

Гора Стій - 1681 м над р.м.

Полонина Боржава на початку березня (вид з гори Гемба)

Полонина Боржава на початку березня (вид з гори Гемба)

Полонина Боржава

Полонина Боржава

Вид на Великий Верх

Полонина Боржава

Полонина Боржава

Полонина Боржава (гора Стій)

Полонина Боржава

Великий Верх - 1598 м над р.м.

Полонина Боржава - "Красна стіна"

Полонина Боржава

Гора Стій - 1681 м над р.м.

Великий Верх - 1598 м над р.м.

Гора Плай - 1330 м над р.м. (вид з г. Ряпецка)

Полонина Боржава (г. Стій)

Полонина Яворовець під Плаєм

Гора Гемба

Гора Гемба - 1491 м над р.м.

Великий Верх - 1598 м над р.м.

Великий Верх - 1598 м над р.м.

____________________________________________________________________________________________

© Ігор Меліка, 2012

 • manyaksfon:

  Вже дні зо три висить цей твій фотозвіт на сайті? чесно? я тільки нині наважилася роздивитися фотографії… три дні наважувалася! боролася з жабою! боялася, що розчавить! і шо? дарма я таки подивилася – мені капець, розплющила… 😉

 • Олько:

  Який стан снігу на хребті? Можна йти без снігоступів/кішок?
  Чи з теперішнім сонечком сніг розм’якне і можна буде хіба “плисти” в снігу?

  Давно слідкую за Вашими мандрівками, розповіді завжди цікаві, а світлини феєричні!

 • Олько: Без снігоступів йти в принципі можна, але без кішок – вряд чи. Під верхом і на стрімких схилах багато фірну і льоду. Місцями його не можна пробити навіть ногою. Трохи нижче 1000-1200 м над р.м той же фірн проламується і твої ноги потрапляють в льодову пастку. Тому варто озброїтися відповідним спорядженням.

  Відносно погоди на Боржаві: зазвичай аналізую метеодані зі станції Плай
  http://www.gmc.uzhgorod.ua/metdata.php?StNo=33515
  Як видно з показників температур, весною на верхах поки що не пахне 🙂

 • Владислав:

  Дуже гарні фото! Дякую!

 • дубок:

  Давно чекав нового фоторепортажу. Обалденні фотографії мого рідного краю. Багато є фото-художників, но тільки ви Ігорю на фото вмієте показати мазки природи які роблять ці фотографії живими-шедеврами. Дивлюсь на них і ніби я там, ніби 3Д. Дякую за кайф. Пора парити вино і йти в гори на БОРЖАВУ.

 • Юра:

  Ігор, скажи будь ласка який стан снігу зараз на боржаві? точніше на плаю, планую піти з лижами 06.04. спуститись =) Наперед вдячний!)

 • Юра: бачив Боржаву наживо 29 березня. Снігу на верхах вистачає. Аналізуючи погоду, зима ще там протримається не один день: http://www.gmc.uzhgorod.ua/metdata.php?StNo=33515 А от з лижами… теоретично думаю можна 🙂

 • Юра:

  Супер! дякую! Тоді і практично можна 🙂

 • Игорь Данчевский:

  Отак в горах, йдеш, йдеш, а попереду все крутіше і вище. Фото люкс!

 • Maryna Marynka:

  Тримайте у тому ж дусі!!!! Щовечора мандрую у Вашому щоденнику мандрівника!!!!! Фото просто супер!!! …Краще гір можуть бути тільки гори – то є правда!!!!!! 🙂

Залишити коментар