Після невблаганних морозів та лютих завірюх, після снігів, що вкрили землю товстою білосніжною ковдрою, після довгої зимової сплячки, у яку, здається, впадають не лише деякі види звірів, а й окремий туристичний люд, нарешті настає весна – вісниця тепла і пробудження природи. Аромат талого снігу і перших квітів розноситься по гірським долинам, де на залитих сонцем галявинах з-під снігу виглядають первоцвіти. У такий весняний день хочеться довше побути на свіжому повітрі, надихатися весною, натішитись теплим сонцем, отримати свіжу порцію позитивних емоцій та цілий калейдоскоп незабутніх вражень.
Чимало стомлених рекордними морозами людей чекають з нетерпінням на відлигу. Хіба що окремі туристи та лижники бажають продовження зими. Останні, протягом всього зимового сезону, перетворили гірськолижні курорти в справжні мурашники. Що ж насправді відбувається в цей час високо в горах, вирішив перевірити і я. Добре усвідомлюючи, що на висоті більше ніж 1000 м над р.м. весна приходить зі скрипом, я одягнувся тепліше, в термос налив глінтвейну і – гайда в гори! Весняна прогулянка Полониною Боржава принесла цілу торбу задоволення і незабутніх вражень! Ясна сонячна погода дозволила пройти льодяний хребет відстанню 13 кілометрів (від Пилипця до Подобовця через Великий Верх). В результаті чого, «білий березень» на Полонині Боржава залишився у найяскравіших спогадах та увіковічений на знімках. А білосніжні схили гір, помережані туристичними слідами та крижані скелі з фірну і льоду запам’ятаються ще на довго. Саме така вона – високогірна весна!
____________________________________________________________________________________________
© Ігор Меліка, 2012
Вже дні зо три висить цей твій фотозвіт на сайті? чесно? я тільки нині наважилася роздивитися фотографії… три дні наважувалася! боролася з жабою! боялася, що розчавить! і шо? дарма я таки подивилася – мені капець, розплющила… 😉
Який стан снігу на хребті? Можна йти без снігоступів/кішок?
Чи з теперішнім сонечком сніг розм’якне і можна буде хіба “плисти” в снігу?
Давно слідкую за Вашими мандрівками, розповіді завжди цікаві, а світлини феєричні!
Олько: Без снігоступів йти в принципі можна, але без кішок – вряд чи. Під верхом і на стрімких схилах багато фірну і льоду. Місцями його не можна пробити навіть ногою. Трохи нижче 1000-1200 м над р.м той же фірн проламується і твої ноги потрапляють в льодову пастку. Тому варто озброїтися відповідним спорядженням.
Відносно погоди на Боржаві: зазвичай аналізую метеодані зі станції Плай
http://www.gmc.uzhgorod.ua/metdata.php?StNo=33515
Як видно з показників температур, весною на верхах поки що не пахне 🙂
Дуже гарні фото! Дякую!
Давно чекав нового фоторепортажу. Обалденні фотографії мого рідного краю. Багато є фото-художників, но тільки ви Ігорю на фото вмієте показати мазки природи які роблять ці фотографії живими-шедеврами. Дивлюсь на них і ніби я там, ніби 3Д. Дякую за кайф. Пора парити вино і йти в гори на БОРЖАВУ.
Ігор, скажи будь ласка який стан снігу зараз на боржаві? точніше на плаю, планую піти з лижами 06.04. спуститись =) Наперед вдячний!)
Юра: бачив Боржаву наживо 29 березня. Снігу на верхах вистачає. Аналізуючи погоду, зима ще там протримається не один день: http://www.gmc.uzhgorod.ua/metdata.php?StNo=33515 А от з лижами… теоретично думаю можна 🙂
Супер! дякую! Тоді і практично можна 🙂
Отак в горах, йдеш, йдеш, а попереду все крутіше і вище. Фото люкс!
Тримайте у тому ж дусі!!!! Щовечора мандрую у Вашому щоденнику мандрівника!!!!! Фото просто супер!!! …Краще гір можуть бути тільки гори – то є правда!!!!!! 🙂