Фестиваль Маланок в Чернівцях – це унікальне дійство, на якому представлена українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська маланка, традиції яких збережені на Буковині. У Фестивалі приймали також участь колективи з маланкою осучасненою, так званою периберією. Під час святкової, карнавальної ходи учасників Фестивалю вулицями міста Чернівці, глядачі мали змогу побачити і відчути колоритність, різнобарвність, унікальність колективів. А ексклюзивності, оригінальності та фантазії учасникам Фестивалю не позичати.

Впродовж міжфестивального періоду колективи ретельно готувалися до «Фестивалю Маланок» , щоб вразити не лише глядачів, а й бути гідно оціненими членами журі. Досвідчені етнографи, мистецтвознавці, фахівці з питань культури оцінювали виступи колективів та обирали кращих серед кращих. Члени журі брали до уваги творчу індивідуальність, виконавчу майстерність колективів, музичний супровід, цілісність репертуарного дійства.

Фестиваль Маланок – це захід який об’єднує зусилля членів туристичної громадської організації «Палітра Буковини», Чернівецької міської ради, обласної державної адміністрації, підприємців області та, безперечно, тих людей, які зберігають та продовжують традиції Буковинського краю.

____________________________________________________________________________________________

Фото: © Ігор Меліка, (Буковина, січень 2020)

Залишити коментар