Сакура серед яскраво цвітучих дерев по праву займає саме видне місце. Її цвітінню художники і поети присвятили численні полотна та вірші. Вирощують сакуру заради її розкішних квіток, які навесні покривають дерева в невимовному достатку. Їх чарівна краса сприяла широкому розповсюдженню сакур у багатьох країнах світу. Сакура – японська назва декоративного дерева, що відноситься до виду Вишня дрібнопильчата (Prunus serrulata), а також його суцвіть. Квіти мають забарвлення від яскраво-рожевого до білого. Щорічний період цвітіння сакури зазвичай триває близько тижня. Тому квіти сакури виступають символом скороминучості юності і всього земного життя.

Починаючи з середини березня, квітучі парки та вулиці різних міст Японії вражають уяву приголомшливими видами усіх відтінків рожевого. Це цвіте сакура! Сакура є національною квіткою Японії. Втім щоб побачити цю красу не обов’язково їхати до Японії. Це диво природи можна побачити власними очима на Закарпатті в Ужгороді або Мукачевому. Тут сакура зазвичай починає цвісти з середини квітня. Цвітіння сакури короткочасне і триває не більше двох тижнів. В обласному центрі Закарпаття – Ужгороді, під час цвітіння сакури, триває музично-творчий фестиваль “Сакура Фест”, під час якого проводиться чимало цікавих заходів. Відвідавши в цю пору Ужгород, ви побачите, як місто, в буквальному сенсі слова, перетворюється на райський сад: тисячі дерев сакури зацвітають ніжно-рожевими квітами.

Оскільки японська вишня цвіте великими суцвіттями, вона асоціюється з хмарами, і здається, ніби вулички міста, алеї та дворики оповиті рожевими хмарами. І якщо вам доводилося хоч раз бачити цвітіння сакури, то природно виникає цілком зрозуміле бажання придбати або спробувати виростити щось подібне у себе в саду або на дачній ділянці. Та де б сакура не росла, її цвітіння безумовно одне з найкрасивіших весняних явищ природи. Щорічно, щоб побачити це рожеве диво, в Закарпаття з’їжджаються тисячі романтиків. Відтак сезон цвітіння японської вишні на Закарпатті вказують навіть у туристичних довідниках. Тож якщо бажаєте побачити неповторне видовище цвітіння сакури і наповнити свою весну приголомшливим ароматом рожевої ніжності, приїжджайте в Закарпаття!

Вишня дрібнопильчата (Prunus serrulata)


____________________________________________________________________________________________

© Ігор Меліка, 24.04.2015  All Rights Reserved

Залишити коментар