Настало літо, а значить, у більшості з нас починається пора відпусток. Та іноді ми залишаємося в місті не через фінансову неспроможність, а через те, що просто боїмося ризикувати та відправлятися у подорож до незнайомих міст чи навіть країн. Які ризики можуть чекати туристів, та чи завжди вони виправдані? Розглянемо лише деякі з них.
Перша та найбільша проблема для більшості українців, які вирушають за кордон – страх того, що вони не знають мови або ж знають її на поганому рівні. Однак, така проблема вже давно вирішена. По-перше, ви зможете вибрати для початку держави, в яких мова хоча б на слух схожа з українською. Почніть досліджувати Польщу, Чехію, Словаччину чи навіть Молдову. По-друге, кожен турист може при собі мати набір базових фраз із перекладом. Є десятки варіантів розмовників, які допоможуть вам зорієнтуватися у незнайомому місці. По-третє, в еру мобільних додатків та інтернету загубитись практично неможливо. У вас на телефоні може бути “OK, Google” чи Siri, які завжди допоможуть знайти дорогу до аеропорту, вокзалу чи найближчого кафе.
Іноді незаплановані мандрівки – приємна необхідність. Хіба розумно відмовлятись, якщо найкращий друг з іншого міста запросив на свій День Народження чи інший захід? А може, ви виграли квиток на престижну подію у світі карткових ігор, шоубізнесу, подорож в іншу країну? Такі сюрпризи трапляються не так часто, і ризик повинен стати останньою причиною для відмови.
Особливо важко вирушати у незаплановану мандрівку педантам. Вони не люблять почувати себе невпевнено, якщо бронюють номери онлайн, чи вперше подорожують літаком. Несподівані подорожі – найкращий спосіб вивести перфекціоністів з себе. Хоча саме ризик може перетворити їх зі снобів у справжніх авантюристів. Ми не говоримо про те, що треба одразу вирушати з рюкзаком і ловити транспорт автостопом. Але онлайн-бронювання номерів за декілька днів – це вже норма. Достатньо поглянути лише на популярність послуг від Airbnb чи Booking.com. Мільйони людей так подорожують світом – сервіси не лише пропонують найкращий вибір житла, але і гарантують безпеку бронювання. Сервіси платять за те, щоб залишатись на сторінках ресурсу та несуть штрафи за невиконання умов з бронювання.
Ще одна проблема – білети. Деякі з мандрівників – прихильники так званої спланованої мандрівки. У вас уже за декілька місяців заброньовані квитки на перевірені авіалінії. І нехай квитки коштують у декілька разів дорожче – ваш спокій для вас набагато дорожчий. Але є альтернатива – вирушайте автостопом чи купуйте квитки на лоукостери, у котрих рейси відкриваються лише за декілька тижнів до очікуваної дати відправлення.
Подорожувати автостопом – ризиковано. Але треба пам’ятати базові правила безпеки від експертів ризикованих мандрівок. Вирушати у подорож таким чином варто лише компанією. Одна людина може стати мішенню для недобросовісних водіїв чи злочинців. А от компанією подорожувати дуже цікаво та весело. Ви зможете скласти компанію людям, які подорожують компактним мінівеном або розважити самотнього туриста. Це незабутній досвід – ви зможете отримати безкоштовні поради щодо найкращих місць для туристів у тому чи іншому місці. Іноді, ваші супутники можуть залишити вас у себе на ніч, а це неабияка економія під час незапланованих мандрівок.
Також ризиковою буде мандрівка з незаброньованими готельними номерами. Та і коштують вони доволі дорого. Та є альтернатива – кауч-серфінг. Це соціальний рух «диванами», який дозволить вам безкоштовно чи за мінімальну ціну переночувати в іншій країни. У свою чергу, вам потрібно буде лише так само приютити іноземного мандрівника наступного разу. Для того, щоб заздалегідь домовитись про ночівлю, треба лише зареєструватись на спеціальному ресурсі та підшукати користувача, який надасть вам диван для ночівлі.
У чому ж переваги такого ризикованого кауч-серфінгу? Ви отримуєте не лише місце для безкоштовної ночівлі. У переважній більшості такі люди доволі відкриті та з радістю проведуть вам екскурсію містом чи покажуть секретні місця, які не побачать звичайні туристи. У майбутньому така людина буде вашим другом в іншій країні – хіба є щось краще, ніж знайомі по всьому світу? Мабуть, перші декілька мандрівок ви будете здійснювати за допомогою туроператорів. Але глянцеві готелі, налагоджені маршрути та екскурсії досить часто набридають. І тоді майже усі вирушають подорожувати самостійно. Байдуже, чи знаєте ви мову, чи можете забронювати готель заздалегідь… Все вирішується на місці.
Такі подорожі часто завершуються цікавими та незабутніми знайомствами, стають найкращою відпусткою серед усіх тих «п’ятизіркових». Подивиться лише як герої відомого туристичного шоу вирушають навіть у найдорожчі країни, маючи лише сотню доларів у кишені! Хіба можна сказати, що їм нудно чи загрожує якась небезпека? Чим менше планів ви маєте за душею, тим краще вам адаптуватись та прийняти вигідну пропозицію вирушити у сусіднє місто на фестиваль чи якусь іншу яскраву подію.
Не беріть з собою важких валіз. У вас може бути лише рюкзак з усім необхідним та закордонний паспорт. Враховуючи той факт, що в Україні вже діє безвізовий режим з країнами Європейського Союзу, ризик отримати відмову у виїзді – мінімальний. Сплануйте подорож, просто обираючи ті міста, фото яких вам сподобались найбільше. Чим легше ви приймаєте ризик у мандрівках, тим більше шансів ви отримаєте побачити дивовижний світ. Незаплановані подорожі – найбільш емоційні та захоплюючі. Ви можете вагатись і далі, але варто тільки спробувати – і ризик більше ніколи не лякатиме вас!
____________________________________________________________________________________________
Автор: © Марія Дроздова, 2017