16 червня 2013року, в селі Верхній Ясенів (урочище Запідок) Верховинського району відбудеться «Полонинське літо 2013» — фестиваль проводів вівчарів на високогірні пасовища та відродження вівчарського господарства.

“Полонинське літо” – фестиваль, який вже давно відомий не тільки в Україні, але й за її межами. Свято вкотре відбудеться в урочищі Запідок, поблизу Верхнього Ясенова Івано-Франківської області. Ця полонина є місцем урочистих зібрань гуцулів і має притягальну духовну силу – над нею на висоті 1221 м знаходиться загадковий Писаний Камінь. Фестиваль «Полонинське літо» проводиться з метою вшанування людей нелегкої професії, «полонинників» – щоб добрим словом, веселою піснею і запальним танцем принести їм жадані хвилини змістовного культурного відпочинку і величання. Свято спрямоване на відродження вівчарського господарства та проводах на високогірні полонини.

Програма фестивалю передбачає святковий концерт, гуцульські розваги, запалення ватагом полонинської ватри, нагородження працівників сільського господарства, виставку – ярмарок продукції виготовленої на полонинах, оформлення виставкових територій сільських громад. Саме тут гуцули, які спокон віку займались полонинським господарством покажуть великі переваги своєї екологічно чистої продукції.

На зеленій полонині діятимуть виставки-продажі унікальних гуцульських виробів декоративно-ужиткового мистецтва, старовинна гуцульська кухня, різноманітні конкурси та спортивні дійства, колоритні гуцульські забави і ще багато цікавих і захоплюючих святкових дійств.

Традиційно кожна сільська рада представлятиме свої вироби сільськогосподарської продукції та речі декоративно-прикладного мистецтва, які зможуть придбати гості мистецької акції. Обов’язковими атрибутами свята є також запалення полонинської ватри та урочисте вшанування трудівників полонин. Метою фестивалю є популяризація гуцульського регіону, його традицій, звичаїв та обрядів. До зустрічі на Прикарпатті!

  • Верховинське живе пиво – зранку робить диво:)
    Всім хто збирається на дане дійство рекомендую паркуватись по ходу виїзду і десь подальше від самого місця дійства, повірте краще пройти 1-1,5 км за 15-20 хв пішки ніж стояти в мега гуцульському корку.
    А ще краще приїхати на свято велосипедом, суджу з власного досвіду, бо постійно був за кермом, а одного разу лишив руль… ровер і пиво:) …тоді чи до Косова, чи до Верховини буде йухххху:) ( ну, до Косова буде трохи горб …але потім йууухххуу:)
    Ще один нюанс по погоді – зазвичай може бути дощ в перемішку з сонцем, тому може бути порєдно болота:) …а може бути люкс погода!

  • Яна:

    А ровер потім по тім болоті тєгагати на плечох трохи не йууухххуу 🙂

Залишити коментар