Великдень у Космачі 2011
1-2 травня 2011 року, в селі Космач (Косівського р-ну, Івано-Франківської обл.) проходитиме 5-ий етнофестиваль “Великдень у Космачі”. Про це повідомив сільський голова Дмитро Пожоджук.

Найбільше на Гуцульщині село, що має 32 присілки, славиться насамперед своїми майстрами, яких тут три тисячі: писанкарі, вишивальники, різьбярі, ткачі, боднарі, будівники церков, виготовлювачі дитячих іграшок. Тож традиційно буде ярмарок народної культури Гуцульщини та виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва з усієї України. Водночас діятимуть майстер-класи з писанкарства, лялькарства, ліщиноплетіння.

Слово “Космач” мовознавці тлумачать як «Келія Сонця». В космацькій одежі, вишивці, ткацтві, писанці переважають жовто-гарячі барви. А якщо вийти на пагорб Космача і подивитися вниз на село, то таке враження, що дивишся на соняшник, утворений центром села з 32 його гірськими присілками. Оспіване в піснях і легендах, змальоване в картинах, записане на фільмових стрічках, описане письменниками і науковцями це карпатське село не має собі рівного в Україні. Космач називають столицею Гуцульщини, серцем Гуцульщини або українським Барбізоном, бо впродовж століть з’їжджаються сюди з усіх усюдів митці, щоб змалювати неповторну красу природи, народні звичаї, самобутнє мистецтво Космача. Тож головною ідеєю фестивалю є – популяризація та підтримка гуцульського мистецтва. Колоритний етнофестиваль “Великдень у Космачі-2011” запрошує Вас!
Великдень у Космачі

 • Думаю, що цього року фестиваль вдастся кращим (урядовці пообіцяли професійну сцену) і можливо з погодою буде не так дощливо 🙂
  Серед різноманітних гуртів там будуть грати і наші хлопці, “Гуцули” з Косова
  http://huzulyrock.if.ua/2010/10/10/171/
  Вони починали грати фолк-рок ще 40 років назад!
  Один мінус – дорога, якою треба добиратись до Космача (~17км) у не дуже доброму стані, як з боку Яблунова, так і збоку Шешорів. Основні дійства припадуть на 1 травня.

 • Василь:

  Привіт як можна звязатись з організатором фестивалю в Космачі?допоможіть

 • Василь: Космацький голова села – Пожоджук Дмитро 03478-5-77-21

Залишити коментар