„За гуцулським календарем, зима починаєтси 21 просинця (грудня). Кажут, шо сего місяця грудня земня грудов цеконієт. А ключі від зими маєт лиш Сєт. Николай. Єк потрєсе вин свойов сідов бородов, то видразу посідіют усі ліси і дахє на хатах, а цілий світ побіліє, єк полотно”.

(Петро Шекерик-Доників: „Рік у віруваннях гуцулів”)

І хоча до початку календарної зими залишилось декілька днів, я вирішив заздалегідь навідати володіння Св. Миколая, заодно перевірити як просуваються у нього справи і наскільки він готовий трусити тією «сідов бородов». Шість моїх друзів – фото-колег, один із них відомий соліст гурту “С.К.А.Й”Олег Собчук, виявили бажання приєднатися до пошуку зимового царства маршрутом: с. Лазещина – г. Верх-Дебрі (1237 м) – г. Під-Бердя (1387 м) – г. Кукул (1539 м) – ур. Бескид – с. Лазещина.  Протяжність маршруту: 29 км.

В Карпатах ми провели всього два дні. Але за цей короткий період ми на 100% переконалися, що Св. Миколай вже міцно тримає в руках ключі від зими. Як малі діти ми не могли натішитись як на очах сідіють ліси, а земля вкривається м’якою білосніжною ковдрою.

Сніг ішов впродовж двох днів, безперервно. Мороз (-12) аж тріщав під ногами. А коли закінчувалась фотоосесія, ми всі вмощувались біля теплої печі і спостерігали зимову казку через вікно вівчарської колиби.

Не вдаючись у деталі, пропоную насолодитись світлинами, які найкраще розкажуть про цю дивовижну зимову мандрівку. З вітанням із Карпат!

Соліст рок-гурту “С.К.А.Й.” – Олег Собчук

Олег Собчук на “Планеті С.К.А.Й.”

____________________________________________________________________________________________

© Ігор Меліка, 2009

Залишити коментар