Сніги! Сніги! Небес солодка сіль!
Розлився білий колір в колір радості,
І гарно так у небі зорепадистім
Ловить сніжинок звуки звідусіль
І йти по казку в сніжну заметіль.

Саме такою казковою і видалась наша чергова подорож в Карпати. І хоча у місті цілий день йшов дощ, Бескиди (90 км від Мукачево) зустріли нас рясним снігом та прохолодою. Бескид, вважається найвищою з/д станцією в Україні яка розташована на висоті 790 м над рівнем моря. Ще один рекорд цієї місцини – це найдовший залізничний тунель Скотарське – Бескид, довжиною 1747 м, споруджений в 1887 р. Зі станції розходяться дороги до найближчих високогірних сіл Скотарське, Опорець та Верхній Студений. До останнього ми і вирушили на зимову прогулянку.Не занадто поспішаючи, кожні 20-30 метрів ми зупинялись щоб помилуватися розкішним казковим лісом.

Сніг щедро сипав, а ми як малі діти раділи зимовому святу і впродовж всієї дороги вдихали п’янкий, передріздв’яний запах старого смерекового лісу. Через 4 км ми опинилися в мальовничому високогірному селі Верхній Студений, Міжгірського району, де у зимовому полоні та срібному сяйві снігу потопали гуцульські дерев’яні садиби.

Тут нас порадувала не лише живописна місцевість та доброзичливість місцевих, але і гірськолижний підйомник, який працює цілий зимовий період. Привал, обід, глінтвейн і – далі в дорогу. За 6 годин світлового дня нам вдалося „намотати” близько 12 км. За цей час, сніг не припиняв падати майже ні на хвилину. І під вечір його шар сягав уже 30-35 см. Зимова прогулянка наближалась до кінця. Заряджені та переповнені емоціями, із зимовою казкою прийшов час прощатись, залишаючи її тут, у Бескидах. Проте позитивні враження та приємні спогади про цей день, були найціннішим подарунком для нашої групи, яка провела свій weekend у зимових Карпатах.

___________________________________________________________________________________________

© Ігор Меліка

Залишити коментар