«ЮРИТМІКС» – провідна компанія з продажу музичних інструментів та звукового обладнання яка існує на українському ринку вже більше 18 років. На початку 90-тих років і по сьогоднішній день, в цій компанії я займаю посаду менеджера з продажу клавішних інструментів та студійного обладнання. Можливо не всім моїм друзям відомо, що добру половину свого життя я присвятив музиці: 80-90-ті роки – грав на весіллях, а в середині 90-тих зайняв посаду менеджера в компанії «Юритмікс» (м.Мукачево). Хоча на даному етапі домінують захоплення фотографією та гірськими подорожами, це не заважає мені і по сьогоднішній день займатися музичною творчістю – створювати аранжування до авторських пісень різних авторів та перекладати власні думки і емоції на ноти.

Про долю менеджера-музиканта можна розказувати багато і довго. Але вважаю, що це повинна бути окрема розповідь для висвітлення цієї теми.

Один раз на рік, як правило навесні, у світі шоу-бізу відбувається грандіозного масштабу дійство – міжнародна виставка музичних інструментів у головному ярмарковому центрі Європи – Франкфурті-на Майні – «Мессе Франкфурт». Потрапити сюди мріє чи не кожен музикант, співак, продюсер, працівник/директор музичної крамниці або просто запеклий шанувальник музичного мистецтва, аби дізнатися, що цікавого у новому сезоні підготували світові виробники і чим саме вони здивують на цей раз свого вибагливого клієнта.

Отож, попереду рандеву з Європою! Наш шлях до Німеччини проходив через Угорщину та Австрію. Відчуття, що ми уже «там», а не «тут» настало саме в ту мить, коли український державний кордон зник десь за горизонтом…Наше авто неслося по швидкісному шосе з реактивною швидкістю. За вікном змінювались пейзажі весняно-зелених полів на яких мирно паслися молоді олені, стрибали зайчата чи зненацька злітали строкаті фазани. Ми потрапили у зовсім інший світ, інший вимір. На під’їзді до Угорсько-Австрійського кордону, вірніше – переходу, бо у Європейському союзі майже не існують КПП між сусідніми країнами, зовсім поруч від автобану в небо здійнялись велетенські вітряки (вітрогенератори).

Вітрогенератори "EuroWind"

Вітрогенератори “EuroWind”

Ландшафтні регіони Австрії

Ландшафтні регіони Австрії

Ще через пару хвилин… зовсім не помітили, коли опинилися на території «східного королівства» – Остеррайх. Тільки згодом, десь далеко від шосе, факт нашого перебування на території мальовничої Австрії підтвердили засніжені, скелясті гребені Альп.

Позаду 1300 км дороги, попереду – нічний Франкфурт-на Майні… Вражаюче видовище!!!

Центр міста Франкфурт-на-Майні

Центр міста Франкфурт-на-Майні

Нічне місто Франкфурт-на-Майні

Нічне місто Франкфурт-на-Майні

 

Вранці, наступного дня, швидкісним метро дістаємося до виставкового центру. «Messe Frankfurt» – це найбільший виставковий центр, який входить до трійки провідних у світі. Він складається з 10 великих павільйонів, а також будівлі-хмарочоса «Messeturm» і сучасного комплексу «Forum» загальною площею 578 000 квадратних метрів!!!

На «Music Messe» представлений весь спектр товарів для музикантів, продюсерів, співаків – музичні інструменти, акустичні та електронні, і аксесуари для них; професійне обладнання для відтворення та запису звуку, музичні комп’ютерні програми. Також на виставці проводять презентації музичні школи та інститути, артистичні агентства, дизайнерські студії, звукозаписуючі компанії та інші фірми, що працюють у сфері музики та шоу-бізнесу.

Ще в 1240 році імператор Фрідріх дав привілей на право проведення виставок вільному місту Франкфурт. І не прогадав: зараз щорічно тут проводиться близько 50 різних ярмарків, 15 з яких – найбільші у світі. Для їх проведення був спеціально побудований 256-метровий хмарочос «Messeturm « – найвищий виставковий комплекс у Європі.

Сучасні хмарочоси цього міста та дивовижної форми конструкції, вже давно стали символом нової, процвітаючої Німеччини.

А коли робочий день підходив до кінця, ми хутко сідали у метро і – мерщій на прогулянку по вулицях вечірнього Франкфурту, який оселився на Майні.

Неможливо обійти увагою і Рейн-Майнський міжнародний аеропорт, який обслуговує близько 56 800 000 пасажирів у рік! Рух літаків над містом настільки інтенсивний, що можна було споглядати як на повітряній трасі утворювалися справжні затори «залізних птахів»  – хто на посадку, а хто набирає висоту і займає свій відповідний повітряний ешелон – туди-сюди, уверх-униз. І весь цей рух майже над твоєю головою.

Два дні робочого візиту в Майнхетені промайнули дуже швидко. Не дивлячись на світову кризу, музична виставка пройшла з розмахом, цікаво, результативно, і звичайно,  запам’ятається надовго.

Вирушаючи з Німеччини додому, було прийнято рішення зупинитися хоча б на один день у столиці Чехії. Старе місто, розміщене вздовж обох берегів річки Влтави, зустріло нас яскравим розмаїттям нічної ілюмінації.

Нічна Прага жила своїм звичайним бурхливо-туристичним життям. Напередодні Великодня «Old Town Square» – старовинна площа, була переповнена туристами які смакуючи гриль-ковбаски інтенсивно запивали справжнім чеським пивом та веселилися від душі розгулюючи майже до ранку старими вуличками нічного міста. Запашні ковбаски і декілька кухлів пива вдалося продегустувати і мені. Справжнє свято для душі та тіла!

Наступного дня не міг дочекатися світанку. Кортіло мерщій вирватись у місто, щоб споглядати як прокидається від сну злата Прага. Через Вацлавску площу поспішаю з своїми друзями до Старого міста через середньовічний Карлов міст, вдихаючи ранковий п’янкий запах весняних квітів та аромат місцевих кав’ярень які щойно відкрилися.

Вацлавске наменсті (Vaclavske namesti)

Вацлавске наместі (Vaclavske namesti)

Praha. Staromestske namesti.

Praha. Staromestske namesti.

Будинки Старого міста, з фасадами різних архітектурних стилів, вражали своєю витонченістю та шиком. Тут бароко і готика, ренесанс і рококо – справжня витончена краса, синтез витвору природи і мистецтва.

Пам’ятка архітектури – куранти або Празький Орлой – середньовічний баштовий годинник, встановлений на башті Старомістської ратуші. Годинник показує роки, місяці, дні та години, час сходу і заходу Сонця, час сходу і заходу Місяця, а також положення знаків зодіаку. У центрі циферблату розташована Земля, навколо якої обертається Сонце. Щогодини, коли б’є годинник, відбувається невеличка вистава у традиціях середньовічного лялькового театру. Фігурки, що є втіленнями людських пороків і таких домінант людського життя, як смерть або відплата за гріхи, починають рухатися: скелет смикає за мотузку дзвони, ангел піднімає і опускає караючий меч. У віконцях годинника, змінюючи один одного, з’являються силуети апостолів. У фіналі кричить півень.

Прага. Храм Діви Марії

Прага. Храм Діви Марії

Башта Старомістської ратуші

Башта Старомістської ратуші

Але найбільшу насолоду я отримав прогулюючись «королівською дорогою» – Карловим мостом через річку Влтава. Перший камінь у фундамент цього середньовічного витвору мистецтва, поклав сам Карл четвертий  в 1357 році. Довжина мосту 520 м. і по обидві його сторони розміщено 30 скульптур. Сьогодні Карлов міст, являється унікальною пам’яткою архітектури та історії і живе своїм сучасним бурхливим життям. Він облюбований музикантами, художниками, продавцями сувенірів, а також являється найпопулярнішим місцем для прогулянок та зустрічей.

Карлов міст. Прага.

Карлов міст. Прага.

Вигляд з Карлового моста

Вигляд з Карлового моста

Покидаючи це дивовижне місто вирушаємо в дорогу до наступної країни з найвищими Карпатськими хребтами та вершинами – Словацької республіки. Центр Словакії – Братіслава, зустрів нас контрастною погодою: яскравим сонцем та фактурним передгрозовим небом. Тут довго не затримуємось, бо у планах ще прогулянка нічним Будапештом.

Вночі в’їжджаємо до столиці Угорської республіки через серце якої протікає друга за довжиною річка у Європі – Дунай. Він розділяє територію міста на Буду і Пешт. Якщо піднятися трохи вище, на гору Геллерт, то можна споглядати неймовірні панорами нічного Будапешту.

Нічний Будапешт

Нічний Будапешт

Будапешт. Будівля парламенту.

Будапешт. Королівський палац

Прогулянка країнами Європи наближалась до кінця. До Українського кордону подати вже рукою – 340 км. Залишаючи позаду європейські дороги, мегаполіси і хмарочоси, рівень життя з культурою та побутом європейців, втішаєш себе однією думкою: «Всюди добре, а вдома – найкраще». Ну, і нехай там живуть собі, у своєму ритмі Європи…

Буда і Пешт на річці Дунай

Буда і Пешт на річці Дунай

____________________________________________________________________________________________

Фото: © Ігор Меліка, 2010
Фото нічного Будапешту: Валерій Вареник, фото нічного Франкфурту: Nicolas Scheuer & Stefan Back

Залишити коментар