Вирішив з своїм товаришем valcsu троха прогулятись, пошукати той лютий (февраль), який мав би справді лютувути саме в цю пору… Воловецький р-н, с.Перехресний – невеличке гірське село (360 чоловік населення), розташоване у підніжжя Букюської полонини, неподалік гори Гостра (1405 м над р.м.). Саме на ній і сподівались зустрітись з самим „Лютим”. День видався сонячним та теплим. На першому кілометрі підйому про зиму нагадували окремі острівці снігу, та зальодянілі калюжі. Але під самим верхом на нас чекали сюрпризи.

Так, снігу тут не бракувало. І щоб піднятися на заплановану висоту, ми потратили майже 4 години часу. За сотню метрів до вершини розгорнулася шикарна панорама Лютого господаря.

Холод з вітром панували тут як у себе вдома. Адже це і було те саме царство Лютого яке ми шукали. Останні нелегкі метри до відмітки 1405 – і ми на вершині.

Справжня зимова казка! Але ніякі слова чи епітети не в змозі передати ту оточуючу нас красу. Це все треба бачити на власні очі, відчути кожною клітиною свого тіла!

Як зазвичай, переповнені враженнями, не помітили як опинилися знову у селі, звідки стартували, де вже хазяйнував зовсім не той Лютий, що наверху – а Березень, зігріваючи ласкавим сонечком (+13) не тільки нас, але і селян, які поралися на своїх городах та садибах.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

© Ігор Меліка


Залишити коментар