На Закарпатті чимало привабливих місцин, архітектурних пам’яток, гастрономічних родзинок, культурних атракцій, непересічних особистостей і цікавих підприємств. Наші люди свято бережуть скарби, подаровані їм природою величних Карпатських гір і дрімучих лісів. Закарпаття тому й унікальне, бо повсякденне життя і побут наших людей тісно переплелися з народними традиціями.

Кожен, хто приїздить на Закарпаття відпочити, має сповна відчути колорит краю, його красу та неповторність. Ба, навіть тутешні корінні мешканці не завжди знають про всі природні й архітектурні багатства області. Ось чому ми взялися реалізовувати новий регіональний проект – журнал УНІКУМ. Пропонуємо Вам, любі читачі, щопори мандрувати разом із нами унікальним Закарпаттям. Перший випуск журналу «Унікум» ми намагалися зробити багатогранним: зібрали найрізноманітніші цікавинки з усього краю.

Спершу відвідайте Долину нарцисів, легендарний замок Канків, побувайте на Соколиних скелях, а потому прислухайтесь, як «попіває» Піп-Іван Чорногірський. Насолоджуйтеся цвітом магнолії і сакури, помилуйтеся природою Карпат на світлинах фотохудожника Ігора Меліки. Прогуляйтесь центром Ужгорода – і ви побачите чимало цікавих міні-скульптурок. Обов’язково скуштуйте запашної закарпатської кави у місцевій кав’ярні. Дізнайтеся все про нашого Джеймса Бонда і про те, як на власному городі виростити ківі. А потім – гайда на фестивалі! Їх у краї – на всякий смак. Тож приємної вам подорожі Закарпаттям!

• Дуже цікаво спостерігати, як слова та думки викристалізовуються в житті, розказує видавець Тетяна Лемещенко. Вражає сам процес – як ми від ідеї прийшли до її втілення. Народження цього проекту – це чудо. Хочеться вірити, що людина, до рук якої потрапить видання, отримає від нього задоволення. А покидаючи наш край, забере з собою частинку неповторного, унікального Закарпаття.

• Журнал «Унікум» – це ще одна нагода розповісти про Закарпаття, акцентує заступник головного редактора Тамара Бабич. Які неповторні у нас гори, природа і клімат, скільки тут унікальних місць, яка цікава наша історія і багата талантами наша земля. Звісно, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Або ж раз почути і приїхати побачити. І Ви неодмінно повернетесь сюди, бо Закарпаття буде манити Вас знову і знову.

Журнал «Унікум» насичений цікавими публікаціями на різні теми та цікавинки краю. «Той, хто закоханий у гори» – саме так називається автобіографічна стаття про мою скромну персону, яка потрапила в перший номер видання «Унікум» №1, 2013. Відкрийте для себе унікальне Закарпаття!

____________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________

© Ігор Меліка“Унікум” – унікальне Закарпаття, 2013 

 • Олена з Києва:

  Дуже гарна стаття, чудова мова написання і, звісно, чудове відчуття людини, про яку саме йде мова. Ігоре, я пишаюся тобою і тим, що з тобою знайома!! Хай тобі щастить)

 • Це визнання 😉 вітаю!

 • На Закарпатті видали журнал про унікальні місця регіону (mukachevo.net)

 • Tetyana Buhera:

  Пане Ігорю, невимовна гордість бере за те, що маю шанс бути з Вами особисто знайомою!!! Це справді “вибух” серед буденності, для нашого часу – героїзм. Творча реалізація – становить людину і формує душевну та не-фізичну статуру, стержень людини, до чого високооплачувана робота часом не має нічого спільного. Хотілось щоб більше людей були саме такими… Наснаг!

 • Карапати кличуть! Та приховують ще багато цікавих та невідомих місць. Я радий що маю такого друга!

 • Krisztina:

  Дякую, що подiлився! Пишаюсь, що ми знайомi 🙂 Бажаю не зупинятись та дiлитись неймовiрними кадрами 🙂

Залишити коментар