В той час, як багато наших співвітчизників вибирають подорожі Європою і світом, інші мандрують Україною. Вже багато років поспіль найпопулярнішим туристичним напрямком вважається Закарпаття. Це надзвичайно мальовничий регіон з чудовими краєвидами і неповторною автентичністю.

Особливості закарпатців

Не менш цікавим є життя і культура місцевих мешканців. На відносно невеликій території тут проживають різні народності. Серед етносу тут можна виокремити лемків, гуцулів, бойків і волинян. Все це дуже сильно відбилося на побуті закарпатців. У місцевих жителів спостерігається велика різноманітність вірувань і звичаїв, які своїм корінням сягають в глибину віків.

Туристам завжди цікаво поспостерігати за традиційним побутом закарпатців, їхніми традиціями. Для ближчого знайомства можна відвідати Музей народної архітектури та побуту в Ужгороді. Він розташований на площі в 5 гектарів. Тут можна знайти експонати, які представляють різні види діяльності місцевих жителів.

Які місця варто відвідати

Відпочинок на Закарпатті принесе багато вражень, адже це вражаючий світ, коріння якого тягнуться в глибоку давнину. Сама природа створила тут ідеальні умови для лікування і релаксу. В цьому регіоні є надзвичайно багато місць, на які варто звернути увагу.

Водоспад Шипіт знаходиться біля підніжжя гори Гимба (Полонина Боржава). Водоспад вважається одним із семи чудес України. Це диво природи уже популярне серед туристів, так як ним можна милуватися в будь-яку пору року. Озеро Синевир – одне з найзагадковіших місць в Західній Україні. Тисячі туристів щороку приїжджають сюди для того, щоб помилуватися чистими водами озера та неймовірними краєвидами довкола.

Зовсім недалеко від Синевиру знаходиться ще одне відоме серед туристів місце – Колочава. Це одне з найдовших сіл в нашій країні, протяжність якого складає 15 кілометрів. Та відомим це село робить далеко не цей факт – село нараховує 10 музеїв.

Ще однією дивовижною пам’яткою є мисливський замок Шенборна. Сьогодні він і ззовні і всередині виглядає так само, як і сотні років тому. Будівля має 365 вікон, кожне з яких символізує окремий день року, 52 кімнати – кількість тижнів в році і 12 входів, що відповідає 12 місяцям календарного року. І це далеко не повний список цікавих місць, які можна відвідати в Закарпатті.

Які кавярні варто відвідати

Чи не кожен заклад харчування на Закарпатті здивує оригінальною і колоритною їжею. Тут можна скуштувати домашні вареники, угорський бограч і навіть жаб’ячі лапки. Закарпатська кухня – це своєрідний мікс давніх традицій та сучасності. Тут можна знайти багато цікавих кафе з незвичною історією.

Кафе «Гагарін і Бокораш» в Квасах має дуже оригінальну історію. Якщо вірити розповідям місцевих, перед вильотом в космос, Юрія Гагарін побував в Квасах – відпочивав в місцевому санаторії. Завдяки легенді і з’явилося це оригінальне кафе, в якому пригощають по-справжньому «космічними» стравами. Відвідувачі можуть скуштувати класичний бо грач-гуляш чи голубці у тюбиках, як справжні космонавти.

Неабияк також здивує відвідувачів своїм інтер’єром корчма-музей «Деца у Нотаря». Ще перед підходом до столиків, відвідувачі побачать перед собою… цвинтар. А в меню можна знайти велике різноманіття закарпатських страв. Ресторан «Золота пава» – одна з найкрасивіших будівель в місті Берегове. Раніше на цьому місці було казино «Берег». Тут можна замовити страви закарпатської, угорської та європейської кухні.

Де можна зупинитись

Закарпаття вважається туристичним регіоном, тому тут відкрито багато різноманітних готелів. Всі вони радо готові зустрічати туристів. Серед найвідоміших місць для відпочинку:
1. Готель «Антоніо». Заклад розташований в Ужгороді. Заселитися можна цілодобово. До послуг відвідувачів безкоштовна паркова, ресторан і бар. Готель оформлений в сучасному стилі.
2. «Bolero plus». На території готелю є приватна паркова, розташований в Мукачево.
3. «Карпатська форель». Готель побудований в місті Свалява, неподалік гірських річок.
4. «Синевирський перевал». Готель розташований неподалік від однойменного озера Синевир на перевалі Синевир.
5. Арт-готель «Емігрант». Приміщення для відпочинку можна знайти в Ужгороді.
6. «Затишок». Готельний комплекс розташований в лісовій місцевості, неподалік від села Неліпино.

Готель "Синевирський перевал"

Готель "Синевирський перевал"

«Гагарін і Бокораш» в Квасах

На Закарпатті можна знайти багато чудових місць для відпочинку. Притому, відпочиватиме не тільки ваше тіло, але й душа, споглядаючи прекрасні краєвиди. Відкрийте для себе дивовижне Закарпаття!

____________________________________________________________________________________________

© www.v-mandry.com
Фото: Ігор Меліка