15 причин, про які ви не повинні звітувати і виправдовуватися

1. Ви незобов’язані нікому пояснювати вашу життєву ситуацію
Якщо ви живете в цивільному шлюбі, або переміщуєтесь з однієї орендованої квартири в іншу, або живете з батьками, хоча вам вже давно не «двадцять», – ви не зобов’язані нікому звітувати, чому ви робите так, а не інакше. Якщо ви повністю контролюєте своє життя, це означає, що у вас є власні причини зберігати його таким і вони нікого не стосуються.

2. Ви не зобов’язані нікому пояснювати ваші життєві пріоритети
У вас є власні думки про те, що можна зробити для комфорту і щастя ваших близьких і вас самих – ось ваш головний пріоритет! Так як ми всі унікальні особистості з різними цінностями, мріями і прагненнями, пріоритети однієї людини незмінно будуть відрізнятися від пріоритетів інших. Ви самостійно визначаєте свої пріоритети і не повинні ні перед ким звітувати.

3. Ви не зобов’язані вибачатися, якщо вам не шкода
Якщо ви не жалкуєте про свої дії, як і раніше вважаєте, що хтось був не правий, або не особливо потребуєте прощення, ви не повинні вибачатися. Багато людей намагаються занадто швидко принести вибачення, щоб скоріше залікувати рани, які ще не готові до такого «лікування». Це може тільки погіршити ситуацію. Вам дійсно не потрібно просити вибачення, якщо ви не відчуваєте себе винуватим.

4. Ви не зобов’язані ні перед ким виправдовуватись за час, проведений в самотності
Багато хто з людей боїться бути «грубими», «антисоціальними», «зарозумілими», якщо вони скасовують плани або відмовляються від запрошень тому, що їм потрібно якийсь час побути наодинці з собою, щоб розслабитися, «перезавантажитись» або просто почитати хорошу книгу. Насправді подібні самотні тайм-аути – абсолютно нормальна практика, яка необхідна більшості з нас. Беріть їх упевнено і не заморочуйтесь з приводу пояснень.

5. Ви не зобов’язані погоджуватися ні з чиїми особистими поглядами
Навіть якщо хтось пристрасно розповідає про свої переконання, не потрібно сидіти і кивати головою на знак схвалення всьому сказаному. Якщо ви не роділяєте ідею співрозмовника, то несправедливо по відношенню до себе і інших робити вигляд, ніби з ними згодні. Кращес покійно заперечити людині, ніж накопичувати в собі незгоду і розчарування.

6. Ви не зобов’язані говорити «Так»
Ви маєте повне право сказати «Ні», якщо для згоди немає вагомих причин. Найбільшого успіху у всіх сферах домагаються люди, що опанували мистецтвом відмови від усього, що не є їх пріоритетом. Визнавайте доброту інших людей і будьте вдячними, але сміливо говоріть «Ні» всьому, що відволікає вашу увагу відо сновних цілей.

7. Ви не зобов’язані виправдовуватися за свою зовнішність
Ви можете бути струнким або повним, високим або низького зросту, симпатичним або ординарним, але ви не повинні нікому пояснювати, чому ви виглядаєте саме так. Ваша зовнішність – виключно ваша справа, тут ви зобов’язані тільки собі. Не дозволяйте зовнішньому виду визначати вашу самооцінку.

8. Ви не зобов’язані нікому пояснювати ваші уподобання в їжі
Є певні продукти, які просто не подобаються вам з різних причин, – від смакових якостей до їх впливу на ваше здоров’я. Якщо хтось докучає вам із запитанням, чому ви їсте (або не їсте) ті, чиінші продукти, не звертайте на це увагу і відповідайте, що ви відчуваєте себе добре, харчуючись саме таким чином.

9. Ви не зобов’язані нікому звітувати про особисте сексуальне життя
Якщо ви перебуваєте в близьких відносинах з дорослою людиною за взаємною згодою, то нікого не стосується, де, як і коли вивлаштовуєте своє сексуальнее життя. Ви можете чекати шлюбу, вступати у випадкові зв’язки і навіть експериментувати з людиною однієї статі з вами – до тих пір, поки ви отримуєте задоволення, адже це виключно ваша справа.

10. Ви не зобов’язані нікому пояснювати ваш кар’єрний або особистий вибір
Іноді обставини змушують нас вибирати між роботою та особистим життям. Це рішення не завжди дається легко, і ви можете в підсумку вибрати роботу – не тому, що не дбаєте про свою сім’ю, а тому, що цей вибір дасть вам безпеку в майбутньому. В будь-якому випадку, ви не зобов’язані пояснювати оточуючим, чому ви віддали перевагу професії (або навпаки), якщо ви впевнені, що робите все так, як треба.

11. Ви не зобов’язані пояснювати ваші політичні або релігійні погляди
Якщо ви демократ, республіканець, католик, протестант або мусульманин – це ваш особистий вибір. Ви не повинні нікому пояснювати свою віру. Якщо хтось не може вас прийняти таким, яким ви є – це його особиста проблема, а не ваша.

12. Ви не зобов’язані пояснювати, чому самотні
Одружені ви чи ні, одружена чи ні – це не повинно стосуватися нікого, крім вас. Самотність – НЕ розлад особистості. Ви вільні у виборі того, вступати у відносини чи ні. Просто пам’ятайте: ви – це не ваше сімейне становище. Не потрібно наліплювати на себе та інших безглузді етикетки.

13. Ви не зобов’язані ні з ким зустрічатися тільки тому, що вас попросили
Хтось може бути милим і симпатичним, але ви не зобов’язані йти на побачення з ним. Якщо ви відчуваєте в глибині душі, що вам не потрібна ця зустріч, то не ходіть на неї. Знайдіть причину для відмови і не міняйте свого рішення.

14. Ви не зобов’язані нікому пояснювати своє рішення про шлюб
Незалежно від того, чи захочете ви одружитися і завести дітей або залишитися вільним і бездітним, це залишиться вашим особистим рішенням. Навіть якщо ваша мама просто марить онуками, їй доведеться змиритися з вашим життєвим вибором, як би важко це не було.

15. Ви не зобов’язані пояснювати ваш вибір у відносинах
Іноді люди роблять недолугі зауваження щодо ваших романтичних стосунків. Напевно хтось казав, що ви «Не ідеальна пара» або що вам потрібно пошукати собі когось іншого. Тим не менш, у цьому питанні ви не підзвітні нікому, крім себе. Живіть власним життям і ніколи не розривайте чи навпакиз берігайте відносини тільки тому, що хтось велить вам робити саме так. Здійснюйте помилки і вчіться на них, адже це і є життя. Памятайте, ви нікому нічим не зобов’язані!


Автор: David K. William
____________________________________________________________________________________________

 • Ярослав Багін:

  Все правильно. От тільки шкода, що нас вчили по-іншому і ми до цього “доходимо” вже трохи за ….. І тому складно боротись з самим собою. Я про себе. Хоча і знаю ще про багатьох

 • Ігор:

  Все правильно.Тільки наприклад у Івано-Франківську місцеві ,,європейці,, про таке поняття не мають-лізуть тобі нагло в життя і плюють в душу не маючи про тебе ніякої уяви.

 • Ihor Tailwind:

  Фотка класна)))

 • Анна:

  На тему, чому не варто виправдовуватися, є цікавий матеріал у №12 журналу “Експеримент”

Залишити коментар