Зі схилів гори Великий Верх, із земних глибин, бере свій початок невеликий струмок Плошанка, який згодом утворює річку і далі протікає через село Пилипець Міжгірського району. Оточене чудовими краєвидами високогірне село Пилипець є відомим місцем зимового та літнього відпочинку. Через нього також проходить туристичний маршрут до водоспаду Шипіт – одного з природних чудес Українських Карпат.

Водоспад причаровує всіх своєю незвичайною природною красою. Падаючи численними мальовничими каскадами більше ніж з 10-ти метрової висоти, кришталево чиста вода розбивається об каміння утворюючи міріади діамантових краплинок, що переливаються дивовижною веселкою у променях сонця, водночас породжуючи мелодійний шепіт водоспаду Шипіт.

Особливо багатоводний водоспад навесні, коли на схилах гори Гемба та Великий Верх тануть сніги. Улітку, коли для Полонини Боржава найбільш посушливі часи, водоспад являє собою невеличкий струмок, що збігає каскадом по декількох скельних уступах. Восени ж, під час сезону рясних дощів, ця дивовижна природна пам’ятка набуває особливої привабливості і могутності, яку доповнюють золотисті пейзажі природної чарівності. Втім найбільш незвичайним і водночас звабливим, водоспад Шипіт є взимку, коли його води частково замерзають, створюючи оригінальні та дивакувато-химерні льодові фігури блакитно-смарагдового відтінку, які найчастіше притрушені снігом, мовби цукровою пудрою.

Помилуватися природною красою водоспаду, в Закарпаття приїжджають тисячі туристів звідусіль. Адже насолоджуватись водограєм можна будь-якої пори року. Підійти до гідрологічної природної пам’ятки можна як зверху, так і знизу – пейзаж буде однаково привабливим. «Шипіт» (Шипот) відомий не тільки своєю надзвичайною красою, а так само і тим, що він вважається найбільш повноводним водоспадом в Українських Карпатах. Водоспад Шипіт – це особлива атмосфера, що запам’ятається надовго і подарує вам позитивні емоції та незабутні враження.

____________________________________________________________________________________________

Фото: © Ігор Меліка, березень 2018 (с. Пилипець, Закарпаття)

 • Оля Вітчук-Павлосюк:

  Краса!!! Ще гарніше ніж влітку!!!

 • Oleksandr Skrynnyk:

  В будь-яку пору року це чудове місце.

 • Oksana Komissa:

  Фантастична краса! Неймовірно!

 • Наталка Гусар:

  Кришталеве наше Закарпаття.

 • Svitlana Oliynyk:

  …2018-ий, березень, день третій 🙂

 • Анна Кравець:

  Зимова казка. Заворожує!

 • Oleksandr Балема:

  Весна близько 🙂

 • Nazar Lugovyi:

  Чудесно – планую туди на 24-25.03, але ця краса вже мабуть розтане )

Залишити коментар