З 30 вересня по 1 жовтня 2017 року за ініціативи Мукачівського міського Товариства бджолярів-любителів у місті над Латорицею відбудеться традиційне «Свято меду – 2017».

В «Медовому» фестивалі, який за традицією проводитиметься на території парку Перемоги, приймуть участь бджолярі з різних куточків як Закарпаття, так і України. Тож територія набережної на два дні перетвориться на великий вулик. Крім власне меду, торгуватимуть на заході й прополісом, воском та виробами з вощини, пилком, маточкиним молочком, медовухою, хлібобулочними виробами з маком та медом.

Мед – ліки, створені природою. Не дарма його називають рідким золотом. У його склад входять більше 70 речовин, необхідних для людського організму: сполуки кальцію, магнію, заліза, натрію, марганцю, міді, літію, цинку, ограніческіе кислоти (яблучна, лимонна, винна, молочна, щавлева), вітаміни А, В2, В5, В6, В12, ферменти, гормональні речовини та інші. Мед має бактерицидну та стимулюючу дію, сприяє виведенню токсинів з організму. Цей дивовижний продукт містить майже всі мікроелементи і за складом нагадує плазму крові людини. Особливо корисний мед для дітей, оскільки він підвищує вміст гемоглобіну і покращує імунітет. Однак, для того, щоб виготовити 1кг меду, бджолі потрібно “налітати” 300 тисяч кілометрів і “відвідати” 10 млн квіток, а щоб отримати ложку меду (30г), 200 бджіл мають збирати нектар цілий день.

Мета людини не в тому, щоб жити якнайдовше, а в тому, щоб не вкорочувати дароване Богом життя, виснажуючи душу і тіло хворобами. Для цього мудра людина окрім духовної поживи шукає здорову природну їжу. І якщо добре шукає, то знаходить мед – найбагатший за складом природний продукт, який містить кілька сотень необхідних для нашого організму речовин і з яким за своєю життєдайною силою не зрівняються жодні солодощі світу.


____________________________________________________________________________________________

© Фестивалі Закарпаття, 2017 

Залишити коментар