Масляна (Масниця, Масляниця) – давньослов’янське свято проводів зими, пристосоване християнською церквою до тижня перед Великим постом і пов’язане зі звичаєм веселитися та готувати певні страви (млинці, вареники тощо). Млинці – не що інше, як уособлення сонця та бога сонця і весни Коляди.

Масляна в Пирогово традиційно занурить в атмосферу свята киян та гостей міста. 25-26 лютого 2012 року в Музеї національної архітектури й побуту «Пирогово» буде максимально відтворений давній обряд Колодія. Учасники Свята вирушать з експозиції «Слобожанщина» до центральної площі Музею. Попереду на санях повезуть «Кострубатого діда», опудало якого встановлюють на полі.

Будуть і забави на співочому полі: перетягування канату, катання на ослоні, та ін. Ярмарково-кулінарна частина запропонує святкові українські страви (куліш, узвар, цілющі напої з та ін.). Також діятимуть виставки-продажі виробів українських майстрів. На завершення Свята спалення «Кострубатого діда».

Місце проведення: Музеї національної архітектури й побуту «Пирогів» (село Пирогів – історична місцевість на території Голосіївського р-ну міста Києва). Початок о 10:30. Контакти: 044-526-57-65, 526-24-16, 526-57-87.
Масляна – чудова нагода зустрітися з родичами, старими друзями чи новими знайомими та приємно і смачно провести час. Чекаємо Вас на свято Масляної в Пирогові 25-26 лютого 2012 року!

Залишити коментар