З 21 по 23 вересня 2012 року в селі Верховина (Івано-Франківської області) відбудеться ХХ-ий ювілейний фольклорно-етнографічний «Міжнародний Гуцульський фестиваль».

Відкриється свято науково-теоретичною конференцією за участю представників влади, наукових установ, краєзнавців та мистецтвознавців з різних регіонів України та з-за кордону. Традиційно у фестивалі візьмуть участь фольклорно-етнографічні колективи, окремі виконавці, традиційні гуцульські музики, танцювальні колективи, оркестри народних інструментів, троїсті музики, солісти-інструменталісти на гуцульських народних інструментах, самодіяльні театри з різних куточків України та інших країн. Свою творчість на гуцульську тематику представлять майстри образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

“Міжнародний гуцульський фестиваль – 2012”, основним завданням якого є «піднесення проблем гуцульського регіону до практичного вирішення на державному рівні, привернення уваги громадськості та зарубіжжя до гуцульського краю задля його всебічного розвитку». Фестиваль розпочнеться з науковао-практичної конференції «Основні особливості соціально-економічного та духовного розвитку гуцульського регіону у специфічних етнографічних гірських ландшафтно-кліматичних умовах у період сучасних глобалізаційних процесів: стан, проблеми, перспективи». Основна мета дійства – відродження та збереження автентичного фольклору етнографічного регіону Гуцульщини, популяризації та вивчення духовного багатства українського народу. Фестиваль також має на меті розвивати та популяризувати традиційні види народного мистецтва, звичаї, обряди етнічної групи українців – гуцулів, підвищення соціального і мистецького статусу автентичного фольклору, виявлення самобутніх творчих колективів, окремих виконавців та майстрів образотворчого і декоративно–ужиткового мистецтва.

Залишити коментар