Ковальський фестиваль "Гамора - 2013"

29-30 червня 2013 року в селі Лисичево Іршавського району Закарпаття на території єдиної в Європі діючої водяної кузні “Гамора” відбудеться традиційний ковальський фестиваль “Гамора – 2013″. Як повідомили організатори фесту, він пройде за участі ковальської громади ремісників Боржавської долини. Територію фесту складатимуть ремісниче та наметове містечка, а в завершальний день заходу відбудеться презентація унікальних робіт боржавських майстрів та ковальської кухні.

Фестиваль «Гамора-2013» – це демонстрація ковальського мистецтва, художньої обробки металу, багатство культурної спадщини, різноманітність народних промислів, гостинність верховинського краю, краса і привабливість місцевих ландшафтів. Все це для гостей та туристів. Фестиваль “Гамора” проводиться щороку в останні вихідні червня. Він не є комерційним заходом, натомість організатори позиціонують його таким чином, щоб місцеві мешканці змогли заробляти кошти, надаючи послуги сільського “зеленого” туризму.

Кузня-музей “Гамора” – унікальний пам’ятник ковальського ремесла, оригінальність якого в тому, що для приведення в дію важких ковальських молотів під час виготовлення залізних виробів використовується сила падаючої води з річки Лисичанка. Каналом в кілька сот метрів вода подається на величезне колесо, приводячи його в дію. Обертальний рух колеса в свою чергу приводить у дію рух молота. А далі нагрітий метал «витанцьовує» під молотом у спритних і справних руках коваля і на очах через деякий час з’являється готовий виріб. Кузня являє собою кам’яну споруду завдовжки 36 м, завширшки 9 м. Кузня – виробляла і виробляє сільськогосподарський реманент, який користується у місцевих газдів особливим попитом. Це єдина в Україні виробнича споруда такого роду, перетворена в діючий музей. Основна мета фестивалю – популяризація сільського туризму в Закарпатському краї та відродження багатовікових традицій.

Місце проведення: територія кузні-музею «Гамора» с. Лисичово, Іршавського району, Закарпатської області. Контакти: тел.:(03144) 2-13-80; 2-26-57

Залишити коментар