23 лютого 2013 року у Львові в Палаці спорту «Україна» відбудеться Чемпіонат України з Історичного Середньовічного Бою. Близько сотні найкращих бійців з усієї країни: Львова, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Сум, Кіровограду, Хмельницького та Кам’янця-Подільського боротимуться за звання чемпіона у групових боях та поєдинках.

Історичні середньовічні бої (ІСБ) – це повно контактні бої з використанням історичної зброї, одягу та обладунків, які вирізняються автентичністю, естетикою та високим рівнем виконання. Заліки, традиційно, приймаються у кількох номінаціях: поєдинки «1 на 1», групові бої «5 на 5» та «21 на 21».

Історичні середньовічні бої цікаві, насамперед, тим, що є безпосередньо пов’язаними з культурою та звитягами нашого народу. Це своєрідна військово-історична реконструкція Середньовіччя, яка відтворює сюжетний та емоційний аспекти тодішніх баталій. Всі учасники мають хорошу фізичну підготовку і беруть участь як в одиноких, так і в необмежених групових боях («150 на 150»). Незважаючи на такі масштаби, травматизм є не більшим, ніж в іншому виді спорту, футболі чи боксі. Саме тому в наших боях беруть участь люди найрізноманітніших вікових категорій – від 18 до 40 років.

Метою проведення заходу є ознайомлення та популяризація ІСБ серед населення як молодого, видовищного виду спорту, який щораз більше привертає до себе увагу по всьому світу. Про це свідчить створення нової міжнародної організації Historical Medieval Battle International Association (яка зареєстрована у Швейцарії та співпрацює з такими організаціями: «FIFA», «UEFA», «MOK»), а також щорічне збільшення країн-учасниць фестивалю «Битва Націй». Місце проведення: Львів, палац спорту «Україна», вул. Мельника, 18. Вхід вільний.

Залишити коментар