Полонинська ватра 2011

Путильщина вже давно славиться своїми традиційними святами та обрядами. Щороку, в останню неділю травня, тут проводиться районне традиційне свято виходу вівчарів на полонини «Полонинська ватра». Головним атрибутом свята є сама ватра, оскільки полонинський вогонь запалиться на 30 полонинах і буде підтримуватися аж до завершення літування.

Відкриється свято гуцульським співом, проїздом музик на підводах по Путилі, які будуть сповіщати про його початок. Свято рушає від Центральної площі до стадіону «Карпати». Мистецькі здібності гуцулів будуть милувати зір гостей та учасників свята у виставочних павільйонах, де буде виставка-продаж витворів декоративно-ужиткового мистецтва самобутніх гуцулів. Відвідувачів свята також радуватиме міні-полонина, виставка килимів, лижників та інших виробів народних умільців краю.

Тут майстрині запропонують вам нашиті кольоровими саф’яном із мідяними і мосяжними капелями і ґудзиками, прикрашеними кольоровою волічкою кептарі, вишиті нитками та викладені бісером сорочки, оздоблені трісунками і павами кресані. Гості фестивалю «Полонинська ватра 2011» матимуть змогу покуштувати різноманітні страви гуцульської кухні: бануш, кулешу, гуслянку, бринзу, вурду.

Свято виходу на полонини «Полонинська ватра» буде проводитись 29 травня 2011 року в смт. Путила, Чернівецької області на стадіоні «Карпати». Ласкаво просимо в серце гуцульщини – на Буковину!

Залишити коментар