"Писанка-2012"

21-22 квітня 2012 року місто Коломия Івано-Франківської області запрошує на VI Всеукраїнський фольклорний фестиваль “Писанка-2012”.

Мета і завдання фестивалю:

1. Збереження і примноження національних традицій народного мистецтва писанкового розпису.

2. Популяризація технік і шкіл, творчих стилів і новітніх методик для широких кіл поціновувачів писанкарства.

3. Виявлення і підтримка обдарованих дітей та юнацтва; заохочення учнівської молоді до освоєння мистецтва писанкового розпису і поширення його, як традиційно-родинного.

4. Широка популяризація писанки, як національного символу Великоднього християнського дійства та унікального мистецького витвору в українському фольклорі та різних напрямках декоративно-ужиткового мистецтва.

5. Пізнання себе через пізнання свого народу, його історії, культури, традиції, звичаїв, відновлення традиції передачі народними майстрами знань від батька до сина.

6. Ознайомлення з традиціями писанкарства різних регіонів України, Європи та світу.

В рамках фестивалю організовується виставка-продаж різних видів декоративно-прикладного мистецтва: лозоплетіння, вишивки, гончарства, килимарства, різьбярства, ковальства, національного одягу, художніх виробів зі шкіри, бісеру. Також надається можливість проведення окремих майстер-класів від майстрів різних видів декоративно-прикладного мистецтва та конкурсу писанкового розпису за попередніми заявками.

Місце проведення: м. Коломия, площа перед музеєм Писанкового розпису.
Телефон для довідок: (03433) 2-02-45, 2-44-04

Щорічно в писанковому місці над Прутом проводиться фестиваль “Писанка”. Коломия з 2006 року протягом двох фестивальних днів, в першу суботу-неділю після великого християнського свята Воскресіння Христового стає місцем, де можна доторкнутися до справжнього й неповторного, напоєного небесною енергетикою, українського духу. Захід спрямований на відродження, збереження, популяризацію національних традицій, які характерні для всіх регіонів України.

Писанка — абсолютно унікальний витвір народного генія. В усьому народному мистецтві немає такого предмету, який би конденсував у собі стільки образно-символічного змісту, як писанка. Українська писанка — це енциклопедія вірувань українського народу, його світогляду і Божественна краса, закодована в орнаментиці писанкового розпису, символ світотворення, кругообертання і безкінечності життя. Водночас мистецтво писанкового розпису спільне для всієї України, яке досягло найвищого рівня свого розвитку і стало окремим видом мистецтва. Саме місто Коломия, з унікальним, єдиним в світі музеєм писанкового розпису, претендує на те, щоб стати тим енергетичним стрижнем, який об’єднає всю Україну в її національному відродженні і процвітанні, стане щорічною всеукраїнською фінальною крапкою у святкуванні світлого Христового Воскресіння.

Залишити коментар