15 червня 2013 року, на території колочавського музею-скансену “Старе село” відбудеться перший в Україні “Фестиваль ріплянки”.

В цей день планують відкрити нові експозиції у музеї, а саме: Радянська хата – яка відображає умови проживання верховинців за часів радянського період; експозиція Карпатська Україна, яка представлена автобусом, насиченим цікавими експонатами; експозиція реквієм до 70-ти річчя розвід групи “Закарпатці”. Крім того відбудеться театралізована презентація нового тому з історії Колочави – книга “Карпатська Україна: Епоха в добі.”

Також в цей святковий день на відвідувачів музею чекають інтерактивні театралізовані дійства з історії села. Паралельно на окремій площадці будуть проводити змагання з лопташу – колочавського бейсболу. На іншій площадці проводитимуть майстер класи з колочавського танцю – коломийки. Гостинно запрошуємо всіх бажаючих відвідати це унікальне свято та скоштувати справжньої колочавської ріплянки!

На Міжгірщині з давніх-давен картоплю називають другим верховинським хлібом. Так її величають не лише тому, що рослина, багата на крохмаль, — один з основних продуктів харчування місцевого населення. Картоплярство – це і провідний вид землеробства у горах. Характерно, що у глибинці сільськогосподарську культуру здебільшого йменують булями або ріпою. Картопля, звісно, і універсальний продукт для приготування всіляких смачних страв. У Колочаві, приміром, з-поміж наїдків надзвичайно популярна ріплянка. Вона готується з картопляного пюре, в яке додається борошно. Особливо апетитна з бринзою, яєчнею, шкварками.

Колочавці, у яких з сивої минувшини на столі першою стравою саме ця їжа, вирішили віддати їй шану: 15 червня 2013 року у селі дебютуватиме фестиваль ріплянки. Можна наперед прогнозувати, що фестини з оригінальним задумом лиш підвищать туристичний імідж Закарпатської Колочави. Відвідайте колоритну Міжгірщину!

В програмі фестивалю:

• Ріплянка по-колочавськи: з грибами, шкварками, бринзою
• Інтерактивне театралізоване дійство з історії села
• Танц-клас колочавської коломийки
• Гра в “лопташ” – колочавський бейсбол

  • kozak:

    Дуже цікава програма Бажаю Вам успіхів !

Залишити коментар