ІІІ Міський “Фестиваль Писанок у Львові” відбудеться з 6 квітня по 5 травня 2013 року, заполонить місто атмосферою Великодня. Цей родинний захід прославлятиме тисячолітні традиції святкування найсвітлішого свята у християнському світі.

Головною ідеєю Фестивалю є популяризація великодніх традицій та прикрашання міста Лева за допомогою невід’ємного символу Великодня – Писанки. У цей період увесь Львів перетвориться на «Музей Писанки» під відкритим небом, де з різних матеріалів будуть створюватися та оздоблюватисяписанки. Все більше львів’ян та гостей міста готові виходити на вулиці і переносити настрій святкувань зі своїх домівок Львову. До фестивалю писанок може долучитись кожен охочий, створивши власну писанку та виставивши її для загального огляду. Протягом фестивалю Писанок у Львові для учасників будуть виготовляти писанки з шоколаду, повітряних кульок, дерева, квітів та багато інших цікавих та неочікуваних матеріалів класичного символу Великодня та встановлювати на вулицях і у закладах Львова, які згодом о’бєднаються в одну велику Виставку писанок.

Таким чином, об’єднавшись, усі учасники фестивалю створять новий оригінальний «Великодній туристичний маршрут» на період святкування одного з найбільших християнських свят. Також під час фестивалю відбудеться майстер-клас з розфарбовування писанок. Для виготовлення писанок будуть використовуватись пластикові заготовки, які учасники майстер-класу розфарбовуватимуть фарбами. Після того, як писанки будуть готові, їх розвішають на деревах у центрі міста, де вони висітимуть протягом всіх Великодніх свят.

Писанка як символ Христового Воскресіння є однією зі стародавніх форм українського народного розпису, в якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру. Ексклюзивні писанки можуть стати окрасою міста та створити неповторну весняну атмосферу Великодня. Писанки усі різні, вони не схожі між собою, відрізняються нанесеними елементами і символами, але такі особливі, і кожна з них має власне значення. Сьогодні писанкарство набуває колишнього розвою, відроджуються забуті техніки, з’являються нові майстри. Адже писанка – це один з найкращих старовинних символів України, маленьке диво, яке кожен може зробити сам!

Залишити коментар