7-8 липня 2012 року у місті Косові Івано-Франківської області пройде другий на Гуцульщині фестиваль автентичного та сучасного одягу із фольклорними елементами «Лудинє-2012». Другий фестиваль «Лудинє», що проводитиметься в Косові на території готельно-ресторанного комплексу «Водограй» присвячується традиційному гуцульському весіллю. Фестиваль «Лудинє» покликаний продемонструвати розмаїття народного строю в селах Гуцульщини, багатогранні вміння майстрів народної творчості, які працюють у цій царині, привернути увагу молоді до автентичного одягу, вкотре довести туристам та гостям краю, що Косів — найбільший центр прикладного мистецтва в Карпатах.

7 липня 2012 року
9:00 — Храмове свято у Косові: відзначення 100 -ліття церкви Івана Хрестителя.
18:00 — зустріч і розмови зацікавлених та небайдужих. Тема: «Традиція — ознака нації». Презентація проекту «Архів пам’яті»

8 липня 2012 року
11:00–14:00 — майстер-класи, під час яких ви: зможете побачити як виготовляють традиційні вироби з сиру; навчитеся створювати ляльку-мотанку; побачите як традиційно пов’язували хустки та перемітки; спробуєте зробити весільний вінок.
12:00–18:00 — виставки та продаж творів відомих майстрів: традиційної та сучасної косівської кераміки; художніх виробів з дерева; мосяжних виробів; народного та професійного ткацтва; художньої вишивки.
13:00 — відкриття виставки весільних рушників.
14:00 — урочисте відкриття фестивалю.
14:15частина І: Традиційна.
Весільні обряди покажуть народні фольклорні колективи сіл Черганівки, Великого Ключева та Космача: весільні танці для гостей, які вміють танцювати та тих, що хочуть навчитися; демонстрація гуцульського обрядового вбрання з приватних збірок.
16:00частина ІІ: Емоційна.
Показ весільного та святкового вбрання з колекцій сучасних українських модельєрів: роботи молодих модельєрів з мистецьких закладів України; весільні моделі приватних салонів одягу; колекції одягу з етнічними мотивами відомих (та не дуже) модельєрів.
18:00частина ІІІ: Відпочинкова.
майже весільна забава у супроводі троїстих музик (під керівництвом Валєри Бесараба); з дотепними співанками Дмитра з Ясенова; традиційними весільними танцями, а поміж тим: перегляд творів українських художників, присвячених народному весіллю; демонстрація фотографій з колекцій сучасного одягу з етнічними мотивами дуже відомих українських та світових модельєрів.
22:00 – молодіжна етнодискотека.

Залишити коментар