Фестиваль борщу

4 вересня 2011 року на фестивалі «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» борщів’яни зварять 50 видів борщу!

Для відродження техніки шиття чорної борщівської сорочки, збереження та відтворення автентичності українського національного костюма, звичаїв Надзбручанського краю на Тернопільщині 4 вересня вчетверте пройде фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» – свято вишиванки та борщу.

Борщівщина – унікальний край, відомий своїми краєвидами, печерами і славними людьми. Особливістю цього району є сорочка, вишита чорними нитками, яка стала своєрідною візиткою краю. Унікальною особливістю фестивалю є проведення у його рамках фестивалю борщу «Борщ’їв», який проводиться тільки на Борщівщині. Кожне село регіону представлятиме на розсуд та смак відвідувачів власний тип борщу – усього близько 50 видів. Борщ готуватимуть упродовж свята у величезних казанах на багатті. Окрім цих заходів, у рамах фестивалю пройде виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, де будуть представлені роботи вишивальниць району. Гості фестивалю матимуть можливість ознайомитися із зразками традицій вишивання, збереженими в усіх селах Борщівського району, та придбати вишиванки, які сподобаються.

На фестивалі також відзначатимуть 555-річчя заснування міста Борщева Тернопільської області.

"В Борщівському краї цвітуть вишиванки"

Організатори фольклорно-мистецького свята вирішили цьогоріч затримати гостей у Борщові на два дні. Адже минулорічний досвід довів, що за день не можливо побачити і осягнути всі принади Борщівщини, вдосталь наїстися борщу і надивитись на чорне борщівське вишиття. Отож свято розпочнеться 3 вересня, а закінчиться 4-го ввечері.

Повноцінну матеріальну та духовну насолоду отримають усі, хто побуває 3-4 вересня у Борщеві. Там протягом двох днів триватиме свято двох головних українських символів – вишиванки та борщу. Працівники відділу культури Борщівської райдержадміністрації та районного будинку культури розробили відповідний сценарій, щоб ці два дні були цікавими і змістовними для учасників свята різного віку. Щовечора проводитимуться заходи для молоді — дискотека і різноманітні забави.

Місце проведення фестивалю: місто Борщів Тернопільської області, центральна площа міста. На фестивалі впродовж двох днів працюватиме містечко майстрів.

Залишити коментар