Фестиваль Бережанського замку 2012

На фестивалі Бережанського замку гратимуть півметрові шахмати битимуться бойовими мечами, вчитимуть кувати та зіграють у велетенські шахмати. Цього року фестиваль “Бережанського замку-2012” відбудеться 9-10 червня 2012 року вже вчетверте. Середньовічний “Фестиваль Бережанського замку” спрямований на підтримку народного мистецтва і народних промислів Бережанщини, сприяння розвитку культурного сектору, формування української еліти, зацікавлення туристів історико-культурною спадщиною малих міст Західної України.

Цьогорічний фестиваль від попередніх відрізнятиметься тим, що усі вилучені кошти підуть на виготовлення нової брами до замку. На фестивалі влаштують лицарські бої, де битимуться клуби з Тернополя, Чернігова та Львова. Організатор стверджують, що бій буде на справжніх бойових мечах. Ще – танцюватимуть середньовічні танці та гратимуть середньовічну музику. Діятиме і літературна сцена, де читатимуть письменники Тернопільщини. Один із переказів із книги «Легенди Бережанського замку» інсценізують.

Основна частина фестивалю відбуватиметься всередині замку, назовні буде мистецька поляна, де вчитимуть робити середньовічні речі. Наприклад, дадуть спробувати щось викувати чи робитимуть ковані вироби на замовлення. Також майстри плестимуть із дерева, лози та ниток. Гості із Польщі, разом із українцями зіграють у велетенські шахмати. Для цього бережанський майстер вирізьбив півметрові фігури в українському та польському національних строях.

N.B. Бережанський замок був збудований родиною Сенявських в 16-18 ст. На його території розташований костел Святої Трійці 1554 р., який став родовою усипальницею Сенявських. З 1554 р. замок в писемних джерелах іменований «східним Вавелем», й по сьогодні його вважають найвизначнішою захисною спорудою епохи українського ренесансу. Він був побудований італійськими майстрами за новоголландською системою, розробленою Гійомом Л. де Бопланом ____________________________________________________________

Залишити коментар